Jarosław Kaczyński
Youtube

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się właśnie teraz, to zwycięsko z nich wyszłoby Prawo i Sprawiedliwość. Ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego wciąż może liczyć na spore poparcie i niezagrożenie przewodzi sondażom wyborczym. Na drugim miejscu Platforma Obywatelska, a co zaskakuje, słabnie poparcie dla Polski 2050 Szymona Hołowni.

Świetny wynik Prawa i Sprawiedliwości. Kaczyński zażegnał kryzys?

Wygląda na to, że nie tylko wewnętrzny kryzys w Prawie i Sprawiedliwości już za tym ugrupowaniem, ale też wahania poparcia można puścić w niepamięć. Jarosław Kaczyński wreszcie ma powody do radości. Najnowszy sondaż Instytutu Badań Pollster na zlecenie „Super Expressu” przekazał świetne dla PiS wiadomości.

Prawo i Sprawiedliwość wraz ze swoimi koalicjantami w ramach Zjednoczonej Prawicy mogłoby liczyć aż na 36,5% głosów. Na drugim miejscu z ponad dziesięcioprocentową stratą znalazłaby się Platforma Obywatelska. Na PO pod dowództwem Donalda Tuska, według sondażu Pollster, chce zagłosować 25,8% wyborców.

Najniższy stopień dla Polski 2050 Szymona Hołowni, jednak tutaj mamy do czynienia ze sporym spadkiem w stosunku do innych notowań wyborczych. O ile reprezentacja Hołowni w parlamencie jest coraz silniejsza, to nie znajduje to żadnego odzwierciedlenia w sondażach wyborczych. Gdyby wybory odbyły się w niedzielę, Polska 2050 zgarnęłaby zaledwie około 8% głosów.

Z około 8,7% poparciem do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej weszłaby także Konfederacja oraz Lewica, na którą głosowanie w rzeczonym sondażu zadeklarowało około 8,5% pytanych. Pod przysłowiową „kreską” znalazłoby się za to Polskie Stronnictwo Ludowe. Chęć głosowania na Ludowców wyraziło zaledwie 4,4% respondentów. Jeszcze gorzej rysuje się polityczna przyszłość Pawła Kukiza (około 1,3% głosów) oraz Jarosława Gowina (0,6%).

Badanie na zlecenie Super Expressu przeprowadzono metodą CAWI w dniach 27-28 października. Próbie poddano 1078 pełnoletnich Polaków.

źródło: Super Express

Zobacz również: