Wiadomości TVP Danuta Holecka

Władysław Kosiniak-Kamysz był gościem Danuty Holeckiej na antenie TVP. Zarówno ze strony prowadzącej rozmowę, jak i jej gościa nie zabrakło wzajemnych uszczypliwości. Telewidzowie mogli się tylko uśmiechnąć.

Holecka i Kosiniak-Kamysz wymienili się na antenie TVP „uprzejmościami”

Szef Polskiego Stronnictwa Ludowego, Władysław Kosiniak-Kamysz gościł u Danuty Holeckiej w ramach programu „Gość Wiadomości”, którego część widzowie mogli oglądać tuż po „Wiadomościach” w telewizyjnej Jedynce, a pozostałą część już na antenie TVP Info.

W pewnym momencie Władysław Kosiniak-Kamysz wyraził swoje zaskoczenie z zaproszenia do publicznej telewizji. „Jak będą częstsze zaproszenia, to będę częściej. Jestem do dyspozycji.” – ujął to w ten sposób. Natychmiast zareagowała Danuta Holecka. „Nie śmiałam pana zapraszać, bo kiedyś słyszałam, jak pan o nas się bardzo nieładnie wypowiadał w tzw. wolnych mediach, w związku z czym nie wiedziałam, nie byłam pewna, czy chce pan do nas przyjść.” – odparła ironicznie prowadząca rozmowę.

Władysław Kosiniak-Kamysz nie pozostał dłużny i opowiadał o tym, że na temat TVP ma już wyrobione swoje zdanie. „Często mówi nieprawdziwe rzeczy i manipulujecie.” – zareagował ostro szef Ludowców.

Lider PSL korzystając z okazji próbował też przekonać telewidzów do swoich racji. A te wyglądają tak, że Prawo i Sprawiedliwość chce wyprowadzić Polskę z Unii Europejskiej. Takiemu stwierdzeniu stanowczo sprzeciwiła się Danuta Holecka, która sprzeciwiała się jej zdaniem złej interpretacji słów Ryszarda Terleckiego ze strony Kosiniaka-Kamysza. Ten znów skontrował. „Jakbyśmy wsłuchali się w głosy niektórych polityków Solidarnej Polski, którzy namawiali premiera do tego, żeby nie podpisywał Krajowego Planu Odbudowy, żeby nie sięgał po te pieniądze, żeby się nie zgadzał na te rozwiązania, również na federalizację UE, na którą Mateusz Morawiecki zgodził się w tym względzie, akurat go poparliśmy. Ale to tam są osoby, które mówią o tym, że trzeba zweryfikować członkostwo Polski w UE.” – przyznał na antenie TVP.

Nie nam oceniać, kto w tej rozmowie miał rację. Ocenę, jak zawsze pozostawiamy Państwu.

źródło: Onet, PAP

Zobacz również: