Świątek na Indian Wells

Iga Świątek świetnie poczyna sobie na Indian Wells. Polka wygrała dwa mecze i pewnie, bez cienia wątpliwości awansowała do najlepszej szesnastki amerykańskiego turnieju. Podczas jej ostatniego meczu z Veroniką Kudermetovą na trybunach zasiadł niezwykły gość. Internet szybko obiegły zdjęcia z kortu.

Bill Gates na meczu Igi Świątek podczas Indian Wells

Turniej w Indian Wells rozgrywany jest naturalnie w Stanach Zjednoczonych, stąd obecność Billa Gatesa może nie powinna dziwić aż tak bardzo, a jednak. Amerykański miliarder, założyciel Microsoftu, postanowił z bliska oglądać zmagania polskiej tenisistki, Igi Świątek. W pewnym momencie wyłapały go kamery telewizyjne, a obraz poszedł niemal na cały świat.

Trzeba przyznać, że Iga Świątek musiała zaimponować Gatesowi. Polka potrzebowała około godziny, aby uporać się z Veroniką Kudermetovą. Nasza tenisistka wygrała 6:1, 6:0 i straciła tylko jednego gema. Coś niesamowitego. Zwłaszcza, że w pierwszym meczu Świątek również w nieco ponad godzinę odprawiła swoją rywalkę. Wówczas w szesnastu gemach ograła Petrę Martić.

Teraz przed Igą Świątek mecz czwartej rundy Indian Wells. W nim Polka zagra z Łotyszką Ostapenko. To ona wydaje się, jak do tej pory, najtrudniejszą przeszkodą dla Igi na amerykańskich kortach. W poprzednim meczu Ostapenko, wygrywając z Putintsevą potrzebowała co prawda trzech setów, ale w swojej gablocie ma triumf z Roland Garros w roku 2017. Świątek i Ostapenko zresztą już ze sobą grały. Kilka lat temu, górą była Łotyszka. Obecnie jednak to Iga jest faworytką i liczymy, że wygra.

Mecz odbędzie się prawdopodobnie w nocy z wtorku na środę 13 października. Na dokładną godzinę jego rozpoczęcia musimy jednak poczekać.

źródło: Twitter, media

Zobacz również: