Waldemar Kraska
Youtube, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Czwarta fala pandemii koronawirusa nabiera niestety rozpędu. Drugi raz podczas niej mamy do czynienia z dziennym przyrostem nowych zakażeń, który przekracza tysiąc przypadków. Dlatego też, Waldemar Kraska zdecydował się opublikować szczegółowe statystyki. Wiceszef resortu zdrowia przypomina przy tym o fakcie, że szczepionki są najlepszym sposobem przeciwstawienia się kolejnej fali koronawirusa.

Właśnie Waldemar Kraska opublikował dane na temat czwartej fali

Wiceminister Zdrowia był gościem Polskiego Radia. To właśnie na antenie publicznego nadawcy Waldemar Kraska zdecydował się na opublikowanie bardzo szczegółowych danych. „Wczoraj przekroczyliśmy 1000 przypadków, o czym mówiliśmy już od tygodnia, że to nastąpi i rzeczywiście nastąpiło.” – przypomniał na samym początku, po czym przeszedł do konkretów.

„Jeśli porównamy tydzień do tygodnia, to jest to wzrost o 24 proc.” – mówił wyraźnie zaniepokojony wiceszef resortu zdrowia o gwałtownym przyroście nowych zachorowań. To może być kluczowa statystyka. Jeśli nie uda się odwrócić tej tendencji, znów będziemy mieli wiele tysięcy przypadków dziennie. A jak może się udać ją odwrócić?

„Te osoby, które się wahają, które nie chcą się zaszczepić, w tej chwili powinny udać się do punktów szczepień, aby przyjąć tę szczepionkę. To jest jedyna broń, która może nas powstrzymać przed dużym efektem czwartej fali.” – apeluje Waldemar Kraska.

Jednocześnie Wiceminister Zdrowia podał także, że z powodu koronawirusa zmarło kolejne 27 osób. Także ta statystyka, niestety, ale zaczyna się, brzydko mówiąc, „budzić”. Wygląda niestety na to, że w najbliższych dniach możemy spodziewać się kolejnych przyrostów zakażeń. Musimy się przyzwyczaić, że będą to liczby podawane nie w setkach, jak głównie w ostatnim czasie, ale kolejny raz w tysiącach. Czwarta fala koronawirusa nabiera niestety rozpędu, a znaczna część społeczeństwa, unikająca szczepień, niestety, ale temu sprzyja.

źródło: natemat.pl, media, Polskie Radio

Zobacz również: