źródło: Twitter

Jak donosi portal rozgłośni RMF FM poznano już tożsamość jednej z ofiar tragicznych wydarzeń na lotnisku w Kabulu. Okazuje się, że jedną z osób, które wypadły z lecącego samolotu był młody chłopak, Zari Anwari. Jak udało ustalić się dziennikarzom był on piłkarzem.

Ostatnie, tragiczne zdarzenia w Afganistanie poruszyły cały świat. Tym bardziej nie bez echa przeszło ostatnie zdarzenie z lotniska w Kabulu. Nagranie dalej wywołuje sporo emocji, nie tylko w mediach. Jak opisuje Reuters; Tłumy usiłują uciec z opanowanego przez talibów Afganistanu, a wielu ludzi próbuje dostać się nawet do kołujących już samolotów.

Choć wciąż trwa ewakuacja tłumy ludzi dalej walczą o tym, aby przeżyć następny dzień. Sytuacja bowiem staje się coraz bardziej napięta, po wycofaniu się Amerykanów. Według doniesień mediów w ciągu ostatniej doby z Kabulu ewakuowano około 5 tysięcy obywateli.

Wciąż nie podaje się zbyt wiele szczegółów na temat samego zdarzeniu w Kabulu. Na temat ofiar również w mediach nie pojawia się zbyt wiele informacji. Jedynie o Zarim Anwari pojawiła się  informacja w europejskich mediach. France 24 opublikowało zdjęcie chłopaka, który wypadł z samolotu sił powietrznych USA. Nagranie zdarzenia wciąż krąży po sieci. ZE startującego Boeinga C-17 spadły osoby usiłujące znaleźć się na jego pokładzie.

CZYTAJ WIĘCEJ: Dwie osoby wypadły z samolotu. Przerażające nagranie krąży po Internecie

źródło: RMF24.pl

Zobacz również: