Wszelkie polskie portale muzyczne oszalały po wczorajszym poście jednego z popularnych raperów. Muzyk o pseudonimie Cypis wstawił na swój profil dość nietypowy post. Wynikało z niego bowiem, że jeden z jego utworów stał się rozpoznawalny na Tajwanie. A to za sprawą… zabawki dla dzieci. Ten, kto zna twórczość Cypisa, zapewne w tym momencie jest w lekkim szoku. 

Sytuacja wydaje się być niezwykle kuriozalna. Właściwie to sprawą nie zainteresowały się jedynie media muzyczne, a również największe polskie portale. Na temat wrzało nawet w mediach społecznościowych – nie sposób zaprzeczyć, że sytuacja ta była też powodem do kpin. Fala komentarzy wylała się niedługo po publikacji posta Cypisa.

Cypis grany przez zabawkę dla dzieci?

Wszystko wskazuje na to, że nie jest to żaden fake. Cypis faktycznie pojawił się na Tajwanie, za sprawą jednego ze swoich utworów. Ten nietypowy, polski akcent miała zauważyć jedna z Polek mieszkająca właśnie na Tajwanie. Azjatycki rynek reklamowy miał wypuścić nową zabawkę dla dzieci, która tańczy w rytm melodii polskiego rapera.

Do Polki dotarły lokalne media. Jak powiedziała w wywiadzie z Taiwan News, piosenka nie jest delikatnie mówiąc przeznaczona dla dzieci. I faktycznie, dla tych co nie wiedzą, zarówno w utworze, który pojawił się w zabawce, jak i wielu innych tego artysty piosenkach pojawiają się wspominki m.in. o narkotykach. „To jest naprawdę szokujące” – cytował kobietę tajwański portal.

Rzeczona zabawka to pluszowy kaktus, z wyszytą, uśmiechniętą buzią. Po jej włączeniu postać zaczyna tańczyć w rytm piosenki zatytułowanej „Gdzie jest biały węgorz?” Cypisa. Co więcej można było ją zakupić nie tylko na Tajwanie – dystrybuowały ją takie platformy jak m.in. Amazon, Shopee, Ruten czy Rakuten.

źródło: popkiller.pl, wirtualnemedia.pl

Zobacz również: