Robert Lewandowski
fot. Youtube

Czy sensacyjny transfer Roberta Lewandowskiego stanie się faktem? Już od wielu sezonów mówi się, że Bundesliga i Bayern Monachium są za ciasne dla kapitana reprezentacji Polski. Plotki transferowe znów przybrały na sile, kiedy Lewandowski pobił wieloletni rekord Gerda Muellera i w Bundeslidze osiągnął już wszystko, co było do osiągnięcia. Gdzie mógłby trafić? Do Manchesteru United. Przedstawiciele „Czerwonych Diabłów” nie mają wątpliwości, taki napastnik przydałby się im tu i na teraz.

Robert Lewandowski odejdzie z Bayernu Monachium?

Były gracz Manchesteru United, Luke Chadwick, który jest blisko związany z „Czerwonymi Diabłami” przyznał, że działacze z Old Trafford są poważnie zainteresowani sprowadzeniem Roberta Lewandowskiego. Napastnik takiego kalibru, jak Lewandowski pozwoliłby rozwiązać problemy Manchesteru i znów wspiąć się na same szczyty europejskiej piłki klubowej.

Problem jednak w tym, że spekulacje dotyczące odejścia Roberta Lewandowskiego z Bayernu Monachium przewijają się w mediach od… paru lat. Już wcześniej mówiono o zainteresowaniu Chelsea, Realu Madryt czy PSG. Nic z tego jednak nie wyszło. Nawet, kiedy agentem Roberta Lewandowskiego został Pini Zahavi, nie udało się przekonać działaczy Bayernu do transferu Polaka.

Czy teraz będzie inaczej? I czy przede wszystkim Robert Lewandowski będzie chciał opuścić Bayern? Jeśli tak, to wiele zależy od wspomnianych działaczy. Wydaje się, że sytuacja finansowa Bayernu jest na tyle stabilna, że nie muszą sprzedawać Polaka i kiedy uprą się, że „nie”, to nie będą ich w stanie przekonać do transferu żadne pieniądze.

Manchester United wydaje się jednak mocno zdeterminowany i niewykluczone, że po słowach, które ujawnił Luke Chadwick, „Czerwone Diabły” już robią mocne podchody pod Roberta Lewandowskiego.

„Powinni go sprowadzić, bez cienia wątpliwości. Jego wpływ na grę jest niesamowity. To dość zaskakujące, że po dwóch tak dobrych sezonach Bayernu mógłby odejść, ale… nie będzie już młodszy. To być może jego ostatnia szansa, by zagrać w Premier League.” – wyjawił otwarcie były gracz Manchesteru United, pytany o transfer Lewandowskiego.

źródło: Manchester Evening News, Interia.pl, inf. własna, mat. prasowe

Zobacz również: