źródło: Facebook/Bądźmy Razem. TVP

„Ojciec Mateusz” niedawno zniknął z anteny stacji TVP. Oczywiście Telewizja Polska nie pozbywa się produkcji, jest to spowodowane wakacyjną przerwą. Niemniej jednak ostatnio opublikowane w sieci zdjęcia nieco zastanawiają fanów słynnego księdza z Sandomierza. Czy czeka nas finałowy sezon serialu?

„Ojciec Mateusz” to niewątpliwie serial, który swobodnie można nazwać już hitową produkcją Telewizji Polskiej. Jak co roku każdy sezon serialu kończy się przerwą wakacyjną. Już na jesień produkcja jednak powraca i – jak możemy się domyślać po ostatnio zauważalnych tendencjach twórców – znów nie obejdzie się bez sporych zaskoczeń. Tę teorię potwierdziły ostatnio opublikowane w mediach społecznościowych zdjęcia z planu kolejnego sezonu.

„Ojciec Mateusz” doczeka się swojego finału?

12 lat emisji serialu, to już brzmi dumnie. Jak wiemy z praktyki, jest to już niebezpiecznie bliski czas, aby producenci seriali „przegięli”. Znamy przecież przypadki, gdzie serial emitowany jest i nawet 20 lat i prędzej czy później zawsze zyskuje niechlubne miano „polskiej Mody na Sukces”.

25. sezonów „ojca Mateusza” i nic. Tu znaczenie ma zapewne też fakt, że jest to serial kryminalny – niewiele tam się dzieje, jeśli chodzi o wątki miłosne. Z może to i kreatywność scenarzystów, którą – jak widać po ostatnich sezonach – wytężają do granic możliwości. Co by to nie było – nie da się ukryć, iż perypetie słynnego księdza na rowerze polskich widzów dalej nie nudzą.

Zaskakujące zdjęcia z planu nowego sezonu

W sieci zawrzało po tym, jak na oficjalnym profilu TVP pojawiły się ciekawe zdjęcia z planu „Ojca Mateusza”. Widać, że wszyscy aktorzy zmienili się jeszcze bardziej. Największym zaskoczeniem jednak był nowy wizerunek tytułowego Mateusza, w którego wciela się Artur Żmijewski.

Pojawiły się pierwsze spekulacje, czy po wakacjach czeka nas finałowy sezon serialu. Na zdjęciach bowiem widać, że główni bohaterowie przejadą duże metamorfozy.

W jednym z odcinków zobaczymy księdza Mateusza Żmigrodzkiego jako biskupa, do którego w odwiedziny udadzą się dobrze znani bohaterowie: będący na emeryturze inspektor Możejko, nowy inspektor Nocul, a także Natalia z mężem – Pluskwą. „Telemagazyn.pl” podaje także, że policjant Wierzbicki (Piotr Miazga) będzie księdzem! Jak widać, w nowej odsłonie „Ojca Mateusza” wydarzy się naprawdę sporo – relacjonuje portal rozgłośni RMF FM.

Widzom jednak nie kończą się pomysły na koncepcje nowych pomysłów scenarzystów. Czy będzie to znowu tylko sprytny plot twist? Dowiemy się już za 3 miesiące.

źródło: RMf24.pl, Facebook

Zobacz również: