Zamieszanie wokół zdjęcia z Andrzejem Dudą wyjaśnione?

Afera wokół ostatniego zdjęcie, które pojawiło się w sieci za sprawą Kancelarii Prezydenckiej rozpętało burzę. Na Twitterze pojawiło się to samo zdjęcie z dość tendencyjnym komentarzem, co nagłośniło sprawę.

A mowa tu o zdjęciu, na którym Andrzej Duda rozmawia przez telefon. Z którego opisu wynika, że wówczas prezydent prowadził rozmowę telefoniczną z królem Joradnii Abdullahem II. Prezydent miał złożyć na ręce monarchy gratulacje, a także życzenia z okazji przypadającej 11 kwietnia setnej rocznicy powstania Jordanii.

Zdjęcie przyciągnęło jednak znacznie większą, niż sam opis. Zostały poruszone dwie kwestie. Pierwsza: to, ze przy telefonie, z którego dzwonił prezydent Duda brak kabla łączącego z siecią i druga: fakt, że na zdjęciu głowa państwa jest w maseczce.

Komentarzy pod zdjęciem nie brakowało. Część z internatów uznała to za zwykły dla  innych z kolei był to pretekst do krytyki. Wszystkich odpowiedzi na tweeta pojawiło się ponad 400.

[irp]

Reakcja KPRP: głos zabrał Błażej Spychalski

Błażej Spychalski pełniący funkcję sekretarza stanu KPRP udostępnił tego posta na swoim oficjalnym profilu na Twitterze i ocenił go na fake news. Co z kolei wynika z jego opisu. Wyjaśnił on obie wyżej wymienione kwestie. Ponadto przy swojej wypowiedzi zostawił dodatkowo kilka emotikonów sygnalizujących, że nieco go ta sytuacja rozbawiła.

Po pierwsze tego typu rozmowy przeprowadza się wspólnie ze współpracownikami przebywającymi w tym samym pomieszczeniu. Stąd maseczka. Co do drugiego „newsa” to może trudno to sobie wyobrazić, ale ten telefon może być także podłączony do linii z boku aparatu” – czytamy w twitterowym poście Spychalskiego.

źródło: naTemat.pl, Twitter

[irp]

Zobacz również: