Robert Lewandowski otrzymał dziś Order Odrodzenia Polski z rąk prezydenta Dudy.

Robert Lewandowski otrzymał order od Prezydenta Andrzeja Dudy. Ceremonia wręczenia odbyła się dziś w Pałacu Prezydenckim. „Na razie moja ambicja jest na tyle duża, że nie chcę spocząć na laurach” – powiedział Lewandowski.

Kapitan naszej reprezentacji w piłce nożne otrzymał dziś jeden z najważniejszych odznaczeń w państwie. Robert Lewandowski przyjął Krzyż Komandorski Odrodzenia Polski z rąk prezydenta Andrzeja Dudy. Jest on nadawany za wybitne osiągnięcie, m.in. w sporcie. To drugie pod względem ważności odznaczenie cywilne w państwie, co podkreślił sam prezydent w swojej przemowie.

Robert Lewandowski z Orderem Odrodzenia Polski

Czytałem o panu ostatnio sporo i powiedział pan, że nie liczy wywalczonych trofeów, bo w momencie ich zdobycia myśli pan już o następnych. Są jeszcze trzy odznaczenia w naszym kraju wyższe od tego, które pan otrzymał dzisiaj. Jestem przekonany, że zdobędzie pan kolejne, bo cały czas jest pan na fali wznoszącej – zwrócił się prezydent Duda do Lewandowskiego.

Robert Lewandowski dość skromnie podszedł do otrzymania odznaczenia. Podkreślił, że ma on ambicje, aby pracować dalej. Powiedział także, że nie ma zamiaru spocząć na laurach – których swoją drogą jest już na ten moment dosyć sporo. Lewy dodał też, że to nie jest jedynie jego zasługa.

Może za jakiś czas jak usiądę na kanapie, to pomyślę o tych zdobytych trofeach i będę mógł się tym delektować, ale na razie moja ambicja jest na tyle duża, że nie chcę spocząć na laurach.

Piłka nożna to sport drużynowy, a nie indywidualny, dlatego też wszystko, co osiągam, na co tak ciężko pracuję, to też zasługa trenerów, kolegów z boiska, sztabu i rodziny.

Nagranie ceremonii wręczenia orderu

Nagranie z ceremonii wręczeniu orderu przez prezydenta RP Robertowi Lewandowskiemu pojawiło się w wszystkich mediach, trafiło jednak również do sieci. Na twitterowym profilu kancelarii prezydenckiej pojawił się post z momentu wręczeniu orderu kapitanowi reprezentacji.

[irp]

[irp]

[irp]

Zobacz również: