5-latek znaleziony na ulicy

Niestety, śmierć zebrała kolejne żniwo. Nie żyje trzynastolatek. Jego dwóch kolegów miało więcej szczęścia, choć wszystko mogło się skończyć dużo bardziej tragicznie. Ta sytuacja to przestroga dla wielu rodziców i innych dzieci.

Trzynastolatek bawił się z dwoma kolegami. Skończyło się tragicznie. Chłopiec nie żyje

„Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku na stawie w Zgodzie.” – czytamy na stronie podkarpackiej policji. Wszystko rozegrało się wczoraj wieczorem, kiedy trzech nastolatków wspólnie się bawiło. Zabawa skończyła się tragicznie dla 13-latka, który nie przeżył.

„Pod trzema chłopcami, którzy weszli na zamarznięty zbiornik wodny, załamał się lód. Dwóm 12-latkom udało się wyjść na brzeg. 13-latka z wody wyciągnęli strażacy. Pomimo przeprowadzonej reanimacji, życia chłopca nie udało się uratować.” – przekazała podkarpacka policja.

Według wstępnych ustaleń mundurowych, chłopcy na cienkiej tafli lodu bawili się od około godziny 18. Dramat rozegrał się kilka godzin później, a mianowicie w okolicach godziny 21. Wówczas lód się załamał, a wszyscy chłopcy wpadli do wody.

Jednemu z nich udało się wydostać na brzeg o własnych siłach, a także pomóc swojemu koledze. Nastolatkowie próbowali wyciągnąć też ostatniego kompana z wody. Chwycili nawet 13-latka za kaptur, lecz ten po chwili zniknął pod skruszonym lodem.

„Na zbiorniku wodnym pracowali strażacy z łodzią ratowniczą. Po zejściu na lód, we wskazanym miejscu, zobaczyli nastolatka. Wyciągnęli go na brzeg i przystąpili do reanimacji. 13-latek został przetransportowany do szpitala. Niestety jego życia nie udało się uratować.” – donosi policja.

Policja apeluje do wszystkich

W tej chwili policja pod nadzorem prokuratora wyjaśnia okoliczności tego zajścia. Jednocześnie podkarpacka policja zwróciła się z ważnym apelem do wszystkich internautów: „Ocieplenie spowodowało gwałtowne topnienie pokrywy lodowej na zamarzniętych zbiornikach wodnych. Lód stał się kruchy i niebezpieczny, na zamarzniętych rzekach i jeziorach pokrywa lodowa gwałtownie się zmniejsza. Na taki lód w żadnym wypadku nie wolno wchodzić!”.

Ten olbrzymi dramat to przestroga dla wielu innych nastolatków, rodziców czy nawet dorosłych osób, bawiących się na zamarzniętych zbiornikach. Bądźmy odpowiedzialni!

źródło: Policja Podkarpacka, Wirtualna Polska

  1. Macierewicz ma nowe dowody? To miało zdarzyć się na 100 metrów przed uderzeniem samolotu w brzozę
  2. Maryla Rodowicz miała wypadek. Traumatyczne chwile legendy polskiej sceny
  3. Przebadali blisko 200 starszych osób zaszczepionych szczepionką Pfizer. Zaskakujące wyniki

Zobacz również: