https://www.facebook.com/ania.aina.grodzka

Anna Grodzka do jedna z tych osób polskiej sceny politycznej, którą naprawdę trudno nie zapamiętać. Ta jednak od dłuższego czasu nie pojawia się w polityce, wręcz już całkiem z niej zniknęła. Jak potoczyły się jej losy? I czym się teraz zajmuje?

Nie trzeba mówić czym w rzeczywistości zasłynęła Grodzka w polskiej polityce. Wówczas, kiedy rozpoczynała swoją karierę z ramienia Ruchu Palikota, który nota bene również odciął się już od polityki. Jej wejście w szeregi partii wywołało spore kontrowersje wśród społeczeństwa.

Z akceptacją takiego stanu rzeczy wielu nie mogło się pogodzić, stąd też niskie poparcie względem polityk było mocno widoczne. Także podczas wyborów prezydenckich w 2015 roku, kiedy Anna Grodzka postanowiła kandydować, jednak nie udało jej się zebrać wymaganych 100 tys. podpisów.

W tamtym czasie była ona już w szeregach partii Zielonych. W 2019 starała się ona o mandat w Parlamencie Europejskim, jednak nie przyniosło to skutku, po czym Grodzka usunęła się w cień.

Co dziś robi Anna Grodzka?

Jak jeszcze kilka lat temu wyznała w rozmowie z Newsweekiem miała spore problemy ze zdrowiem. Nie do końca jednak wiadomo jak dokładnie potoczyły się losy tej sprawy, wiadomo jednak, że byłej Pani polityk udało się wyjść na prostą.

Sporym zaskoczeniem było, kiedy okazało się, iż Grodzka ta naprawdę żyje teraz jak zwyczajna emerytka. Co prawda udziela się ona w kilku fundacjach m.in. w Fundacji Społeczeństwo FAIR czy Fundacji „Naprzód”. Jej dalsze działania można obserwować m.in. na jej prywatnym Facebooku.

Jak sama wyznaje jej kariera polityczny nie ma większego wpływu na jej obecny stan finansowy. Jak sama deklaruje pobiera ona standardową emeryturę z racji przepracowanych lat, przed wystartowaniem do polityki.

„Ktoś może sobie wyobrażać, że mam jakąś poselską emeryturę – nie, mam zupełnie zwykłą, jaką wypracowałam w toku życia. Ja przez wiele lat byłam przedsiębiorcą i nierozważnie płaciłam minimalne składki. Teraz muszę spinać budżet z miesiąca na miesiąc – tłumaczyła w rozmowie z dziennikarzem Polityki.

źródło: WP.pl

Zobacz również: