Stefan Niesiołowski

Stefan Niesiołowski już niejednokrotnie podczas swojej przygody politycznej przyzwyczaił, że mówi to, co mu ślina na język przyniesie. Delikatnie rzecz ujmując, często przed kamerami błyszczał nieparlamentarnym językiem. Teraz nie ma go już w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej, ale swoją aktywność przeniósł do social mediów. Postanowił odnieść się do ostatnich słów kard. Stanisława Dziwisza. Jest ostro.

Niesiołowski uderza w kardynała Dziwisza

Kilka dni temu, na antenie TV Trwam, kardynał Stanisław Dziwisz odniósł się do stawianych jemu, a także Janowi Pawłowi II zarzutów. Duchowny odparł wszystkie ataki i jeszcze raz podkreślił wielkość postaci, jaką był i wciąż w sercach wielu Polaków jest Jan Paweł II. Zaznaczył jednak, że w obecnych czasach naszego Papieża szanuje się coraz mniej, a kto uderza w jego najbliższych współpracowników, uderza także w samego Jana Pawła II. Jak sam Stanisław Dziwisz powiedział, przebacza jednak Polsce takie zachowanie.

Słowa te oburzyły głównie przeciwników Kościoła Katolickiego. Wzburzony jest także były poseł, Stefan Niesiołowski, który postanowił zakpić z kard. Dziwisza na swoich social mediach.

„Przebaczył nam. On nam przebaczył, hurtowo nam wszystkim p. Dziwisz męczennik za wiarę i przyszły święty – przebaczył także mi” – rozpoczął swój żartobliwo-ostro wpis Niesiołowski.

[irp]

Z każdym kolejnym słowem, Stefan Niesiołowski się jednak rozkręcał i wydaje się, że dopiął w końcu swego – przekroczył niestety granicę dobrego smaku.

„Mam jeszcze drobną prośbę, żeby p. Dziwisz założył na siebie jak najwięcej złota jak Jędraszewski (złote ale skromne) i przebaczył wszystkim z papieskiego okna w Krakowie bo kto jak nie On pociągnie za sobą wspaniały kościół w Polsce, może Rydzyk? Ale szubrawce nawet na tego świętego męża podnoszą swoją świętokradczą dłoń” – kończy wpis Stefan Niesiołowski.

Pod wpisem byłego polityka zagotowało się. W komentarzach posypało się wiele negatywnych opinii w kierunku kardynała Stefana Dziwisza. Udzieliło się także wiele osób oburzonych tym, co napisał Niesiołowski. A Wy jak uważacie? Przesadził?

[irp]

[irp]

Zobacz również: