Łukaszenka ustąpi? Prawie cała Białoruś na ulicach (ZDJĘCIA)

0
Łukaszenka się podda?

Sytuacja na Białorusi wciąż nie należy do łatwych, by nie użyć mocniejszych słów. Już nie tylko w Mińsku i w największych miastach, ale też na prowincji widać coraz bardziej napiętą atmosferę. Protestujący obywatele domagają się, aby Aleksandr Łukaszenka ustąpił ze stanowiska Prezydenta Białorusi i rozpisał nowe, tym razem w ich odczuciu, uczciwe wybory prezydenckie. 

Aleksandr Łukaszenka się podda?

Według różnych informacji, w niedzielę na ulice Mińska wyszło ponad 100 tysięcy obywateli, aby wyrazić swój sprzeciw wobec fałszowania wyników wyborów prezydenckich. Aleksandr Łukaszenka wydaje się, że ma coraz mniejsze pole manewru. Protestują też największe fabryki, a oczekiwana pomoc od Władimira Putina nie wiadomo, czy nadejdzie, a jeśli tak, to w jakim zakresie.

ZOBACZ!  Gowin przyznał, kiedy rząd otworzy hotele i restauracje. Nie powiało optymizmem

Na Twitterze zaczęły pojawiać się zdjęcia, pokazujące, jak wielu Białorusinów domaga się w swoim kraju zmian. Pierwszym krokiem mają być uczciwe wybory prezydenckie. Wciąż jednak nie wiadomo, czy Aleksandr Łukaszenka się ugnie. Sam Prezydent Białorusi zorganizował nawet kontrmanifestację, na której przemawiał do zgromadzonych rodaków. Problem jednak, że wysłuchiwało go co najmniej kilkanaście razy mniej ludzi, niż protestuje przeciwko jego reżimowi.

Zresztą, wystarczy spojrzeć na zamieszczone poniżej zdjęcia i filmy, by przekonać się, że próba zastraszenia obywateli przez Aleksandra Łukaszenkę nie powiodła się. Białorusini coraz sprawniej organizują się i protestują. Choć rzeczywiście, formy protestu przybrały nieco bardziej pokojowy charakter – zarówno ze strony demonstrantów, jak i służb mundurowych. Łukaszenka jest chyba świadom zbliżającego się swojego końca, gdyż nie tłumi już brutalnie manifestantów.

ZOBACZ!  Trzaskowski idzie na wojnę ze Schetyną! Nie zostawił na nim suchej nitki

Zobacz zdjęcia z Białorusi

Więcej zdjęć można znaleźć na Twitterze. Wystarczy użyć hashtagów: #Białoruś, #Bialorus lub #Belarus oraz #Belarus2020.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ