Zawodowa czujność i prawidłowa reakcja szczycieńskich policjantów sprawiły, że nastolatka, która uciekła z placówki opiekuńczej, cała i zdrowa do niej wróciła. Zanim do tego doszło, to 15-latka próbowała najpierw uciec przed policjantami, a potem schować się w lesie. Komendant jednostki ze Szczytna oraz towarzyszący mu policjant skutecznie jej to uniemożliwili.
W środę (25.09.2019) podczas powrotu z wyjazdu służbowego Komendant Powiatowy Policji w Szczytnie – insp. Radosław Drach oraz towarzyszący mu asp. szt. Krzysztof Zygmuntowicz zauważyli młodą dziewczynę, której zachowanie ich zaniepokoiło.

Nastolatka została zauważona przez funkcjonariuszy w kompleksie leśnym w miejscowości Nowe Gizewo w gminie Szczytno. Dziewczyna na widok radiowozu… zaczęła uciekać w głąb lasu, by w ten sposób schować się przed wzrokiem funkcjonariuszy. Ci zaniepokojeni jej nerwowym zachowaniem wjechali za nią w leśną drogę. Wysiedli z radiowozu i zaczęli przeszukiwać teren.

W pewnym momencie zauważyli dziewczynę, która za wszelką cenę usiłowała się ukryć. Gdy się zorientowała, że została zauważona zaczęła uciekać. Policjanci rozdzielili się i po krótkiej pogoni zatrzymali 15-latkę. Okazało się, że nastolatka samowolnie oddaliła się z placówki opiekuńczej, w której powinna przebywać. Informacja o tym została wcześniej zgłoszona policjantom przez opiekunów dziewczyny.

Młodą mieszkankę Pasymia policjanci przetransportowali do szczycieńskiej jednostki, skąd następnie cała i zdrowa została przekazana pod opiekę opiekunów.

KWP Olsztyn

Zobacz również: