64-letni właściciel sklepu z powiatu będzińskiego jest podejrzany o wykorzystanie seksualne 30-letniego, niepełnosprawnego umysłowo klienta.

Zatrzymany mężczyzna podejrzany jest o dopuszczenie się wobec swojej ofiary tzw. innej czynności seksualnej. Śledczy ustalili, że 64-latek miał okazyjny kontakt z pokrzywdzonym, który czasami był klientem w jego sklepie. Po raz pierwszy oskarżony miał wykorzystać 30-latka w maju.

Decyzją będzińskiego sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 64-letni mieszkaniec powiatu będzińskiego. Zatrzymany przez stróżów prawa mężczyzna, podejrzany jest o dopuszczenie się tzw. innej czynności seksualnej wobec niepełnosprawnego umysłowo 30-latka.

Informacja o tym, że niepełnosprawny umysłowo 30-latek może być ofiarą przestępstwa na tle seksualnym, dotarła do będzińskich stróżów prawa bezpośrednio z prokuratury prowadzącej czynności w przedmiotowej sprawie. Śledczy ustalili, że 64-latek miał okazyjny kontakt z pokrzywdzonym, który najprawdopodobniej czasami był klientem w jego sklepie. Po raz pierwszy mężczyzna miał się dopuścić przestępstwa wobec 30-latka w maju bieżącego roku.

Decyzją będzińskiego sądu zatrzymany został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

źródło: KPP Będzin

Zobacz również: