Szwedzka policja ostrzega Polaków mieszkających w tym kraju, przed oszustami posługującymi się językiem polskim, którzy okradają rodaków metodą „na policjanta”.

Polacy mieszkający w Szwecji, coraz częściej padają ofiarami oszustwa „na policjanta”. Według policji, oszustami są również Polacy, którzy w ten sposób okradają swoich rodaków.

Ponieważ proceder nasilił się w ostatnich miesiącach, szwedzka policja opublikowała w mediach społecznościowych ostrzeżenie przed oszustami. Komunikat jest w językach szwedzkim i polskim.

Według policji, w oszustwa zamieszani są zarówno mężczyźni jak i kobiety, a sposób działania przestępców jest bardzo prosty.

Złodzieje dzwonią do Polaków mieszkających w Szwecji i mówiąc po polsku, przekonują, że są z policji.

Po zdobyciu zaufania rozmówcy, oszuści ostrzegają przed grasującymi w danym regionie przestępcami i zachęcają, aby przechować kosztowności i pieniądze w „policyjnym depozycie”, gdzie mają być bezpieczne.

Gdy ofiara da się nabrać i odda swoje kosztowności osobie podającej się za policjanta, kontakt się urywa.

 

Policja przestrzega, żeby nie rozmawiać z oszustami, a wszystkie tego typu przypadki zgłaszać służbom. „Poinformuj krewnych i znajomych, abyśmy mogli wspólnie położyć kres oszustwom!” – apeluje policja w komunikacie.

źródło:polsatnews.pl

Zobacz również: