fot. Policja

Policjanci z Sochaczewa poszukują sprawcy brutalnego zabójstwa młodej kobiety, Do zbrodni doszło w miejscowości Brzozowiec koło Sochaczewa, po discopolowym Pożegnaniu Lata w Iłowie.

– Mężczyzna jest obywatelem Ukrainy i bezpośrednio po dokonanym przestępstwie wyjechał z Polski na Ukrainę, gdzie się ukrył – powiedział asp. szt. Paweł Rynkiewicz z Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie.

– 30 sierpnia 2019 roku policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie zostali powiadomieni o znajdujących się w miejscowości Brzozowiec, w gminie Iłów, częściowo obnażonych zwłokach kobiety, które znajdowały się w przydrożnym rowie – poinformował asp. szt. Paweł Rynkiewicz.

Przeprowadzona tego samego dnia sekcja zwłok potwierdziła, że 26-letnia obywatelka Ukrainy padła ofiarą zabójstwa. Młoda kobieta została pobita.

Funkcjonariusze wytypowali sprawcę morderstwa. Okazał się nim 27-letni obywatel Ukrainy, który zaraz po dokonaniu zbrodni wyjechał na Ukrainę.

– Zebrany w sprawie materiał dowodowy i zabezpieczone ślady pozwoliły na wydanie przez prokuraturę w Sochaczewie postanowienia o przedstawieniu zarzutów, a następnie wystąpienie do Sądu Rejonowego w Sochaczewie z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania, do którego sąd się przychylił – powiedział asp. szt. Paweł Rynkiewicz.

Pozwoliło to Prokuraturze Rejonowej w Sochaczewie wydać za 27-letnim Ukraińcem list gończy. Polscy policjanci współpracują za ukraińskimi funkcjonariuszami nad ujęciem mężczyzny.
źródło:

Zobacz również: