Funkcjonariusze z Archiwum X z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wracają do sprawy z 1993 roku i znalezienia zwłok mężczyzny w pobliżu miejscowości Drałtowice. Śledczy ponownie, wnikliwie przeanalizowali zgromadzony wówczas materiał. Przy wykorzystaniu obecnych możliwości technicznych wykonany został portret przyżyciowy osoby, który w chwili obecnej jest publikowany celem identyfikacji.

Do zdarzenia doszło 15 marca 1993 r. Dyżurny jednostki Policji w Sycowie ok. godz. 17.00 otrzymał zgłoszenie o ujawnieniu zwłok ludzkich w terenie leśnym, przy trasie Międzybórz – Oleśnica, w pobliżu miejscowości Drałtowice. W trakcie prowadzonych czynności okazało się, że są to zwłoki mężczyzny. Były one owinięte  w przeźroczystą  folię ze skrępowanymi nogami i rękoma. Do dzisiaj wykorzystując wszelkie możliwości identyfikacyjne nie ustalono tożsamości osoby.

Zebrane wtedy w sprawie materiały wskazują, że ofiarą może być mężczyzna pochodzący z byłego bloku państw WNP. Ponadto z ustaleń poczynionych w tamtym czasie wynika, że był on widywany na targowiskach w Oleśnicy i Bierutowie w towarzystwie osób wschodniego pochodzenia.

Rysopis : mężczyzna, wiek z wyglądu ok. 25 lat, wzrost ok. 191 cm, przeciętnej budowy ciała, twarz owalna, z lekko odstającymi małżowinami usznymi, łukowate zrośnięte brwi

Ubiór: koszula męska w biało-niebieską kratę z napisem na metce: „TIRNAVA SIGHISOARA ROMANIA”, buty sportowe marki Adidas – rozmiar 47, podkoszulek z długim rękawem i kalesony w kolorze kremowym oraz majtki koloru białego.

Znaki szczególne: brml//aki w uzębieniu

Na lewej ręce mężczyzna miał zegarek kwarcowy marki „ZARITROV SWISS MODE” z kopertą w kolorze żółtym, tarczą w kolorze czarnym i paskiem w kolorze czarnym. Na środkowym palcu znajdowała się obrączka w kolorze żółtym, na szyi mężczyzna miał łańcuszek z krzyżykiem z wizerunkiem Chrystusa wykonany z metalu w kolorze białym.

W tej sprawie wszczęte zostało śledztwo z art. 148 kk i prowadzone było przez Prokuraturę Rejonową w Kępnie. Policjanci z Archiwum X wrócili teraz do tej sprawy i na podstawie zabezpieczonych materiałów wykonano portret przyżyciowy mężczyzny.

Policjanci z Archiwum X z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zwracają się do wszystkich osób, które mają jakiekolwiek informacje w tej sprawie o kontakt telefoniczny pod nr 71-340-42-62 lub 604-606-727, bądź mailowy, pod adresem naczelnik.kryminalny@wr.policja.gov.pl

Sekcja Prasowa
KWP we Wrocławiu

Zobacz również: