Trwają rozpaczliwe poszukiwania 16-letniej Polki, która prawdopodobnie uciekła z domu w Nowym Jorku i udała się do Londynu. Według amerykańskich mediów, niewykluczone, że nastolatka została zwabiona przez starszego mężczyznę, którego poznała przez internet. W poszukiwania Victorii zaangażowana jest zarówno nowojorska, jak i brytyjska policja.

16-letnia Victoria Grabowski mieszkała z rodzicami w Nowym Jorku. Jak podaje brytyjski „The Sun”, w sobotę nastolatka wsiadła w samolot na lotnisku im. Johna F. Kennedy’ego w Nowym Jorku i w poniedziałek rano wylądowała w Londynie. Za bilet miała zapłacić gotówką, aby jej rodzice nie wiedzieli, gdzie uciekła.

– 16-latka opuściła JFK w sobotę rano i dotarła do Wielkiej Brytanii w poniedziałek rano – potwierdził w rozmowie z amerykańską prasą rzecznik prasowy Departamentu Policji w Nowym Jorku. – Współpracujemy z brytyjską policją, jednak jesteśmy zdani na informacje od nich i sami niewiele możemy zrobić w tej sprawie – dodał.

Według amerykańskich śledczych Victoria jest obywatelką Polski i aby wejść na pokład  wykorzystała swój polski paszport.

Wujek 16-latki Arkadiusz Grabowski powiedział w rozmowie z lokalnym portalem qns.com, że rodzice dziewczynki odkryli, że była ona w kontakcie ze starszym mężczyzną z Wielkiej Brytanii.

– Wiadomości pokazują, że zafascynowała się Londynem i chciała się tam przenieść – powiedział wujek 16-latki. Dodał, że wiadomości między nastolatką a Brytyjczykiem zostały wymienione na czacie grupowym.

 Victoria prawdopodobnie poznała starszego od siebie mężczyznę poprzez Internet.  Dziewczynie może grozić niebezpieczeństwo.

Okazuje się, że dziewczyna od pewnego czasu korespondowała przez internet ze starszym mężczyzną z Londynu. Według doniesień amerykańskich mediów rodzice odkryli korespondencję dopiero po zniknięciu córki. Wynika z niej, że Victoria była zafascynowana Londynem i chciała tam zamieszkać.

 

Źródło: The Sun,fakt.pl

Zobacz również: