Porwali 25-latka, którego następnie bili, podduszali i grozili śmiercią. Wszystko po to, aby odzyskać dług. Policjanci zatrzymali wszystkich trzech sprawców, którzy usłyszeli już zarzuty.

Sceny niczym z filmu rozegrały się w ubiegły wtorek w miejscowości Ostrowsko, w powiecie nowotarskim. Do 25-latka, który przebywał na boisku sportowym ze swoimi znajomymi podjechał nagle samochód  z trzech mężczyznami, którzy  zażądali od niego zwrócenia pożyczonych wcześniej pieniędzy. Dwóch z nich zaczęło grozić, bić i kopać 25-latka.

W obronie chłopaka stanęły jego koleżanki, które również zostały pobite. Agresorzy wciągnęli pokrzywdzonego do samochodu i odjechali w rejon miejscowości Waksmund strasząc, że zostanie tam zakopany, po czym pojechali do miejsce zamieszkania jednego z nich w gminie Nowy Targ, gdzie w przydomowej kotłowni bili, podduszali i grozili śmiercią poszkodowanemu przykładając mu do głowy przedmiot przypominający broń. W trakcie zderzenia  interweniowały postronne osoby powodując uwolnienie ofiary.

W wyniku ataku  25-latek ma złamany nos i uraz głowy. Jedna z  koleżanek, która stanęła w jego w obronie  ma złamaną rękę.

Cała trójka sprawców  została zatrzymana przez policjantów. Wszyscy to mieszkańcy gminy Nowy Targ i byli już w przeszłości karani i przebywali w zakładzie karnym, a pobicia i pozbawienia wolności  dopuścili się w tzw. recydywie.

Wobec 21 i 54-latka w piątek sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.
KWP Kraków

Zobacz również: