Brytyjski sąd odtajnił nazwisko nastolatka, który w lutym tego roku został skazany na dożywocie za brutalny gwałt i zabójstwo 14-letniej Viktoriji Sokolovej, pochodzącej z Litwy. Wcześniej tożsamość chłopca była chroniona ze względu na jego wiek, ale sędzia sądu apelacyjnego przychylił się do wniosku mediów o jej ujawnienie. Ayman Aziz – bo tak nazywa się skazany – w kwietniu 2018 r. zwabił nastolatkę do parku w Wolverhampton, a następnie zamordował.

Od czasu procesu u Aziza zdiagnozowano schizofrenię paranoidalną, a jego obrońcy twierdzą, że odtajnienie jego tożsamości będzie miało niekorzystny wpływ na resocjalizację nastolatka. Jego pełnomocnik Adam Kane powiedział, że Aziz był zastraszany w areszcie i nie uczęszczał na zajęcia edukacyjne.

Teraz jednak sąd apelacyjny odrzucił jego wniosek o dalszą anonimowość.

Sędzia Jeremy Baker, który skazał Aymana Aziza na początku tego roku, powiedział, że morderstwo było „naprawdę szokujące”.

14-letnia Viktorija Sokolova zginęła w wyniku uderzeń w głowę, a następnie przeciągnięta blisko 140 metrów na ławkę, gdzie jej ciało zostało znalezione później przez psa.

W czasie procesu Aziz nie przyznał się do winy. Został skazany jednogłośnie przez ławę przysięgłych w sądzie koronnym w Wolverhampton.

Oskarżyciele ujawnili, że nastolatek przygotował się do zbrodni, a przed morderstwem oglądał materiały pornograficzne. Kamera monitoringu zarejestrowała go także starającego się zatuszować ślady – próbował ukryć odzież, usunął wiadomości z Facebooka i wyrzucił telefon ofiary do jeziora.

źródło:tvpinfo.pl

Zobacz również: