Dziennikarz Radia Gdańsk Paweł Luciński został odnaleziony martwy w swoim domu na gdańskiej Żabiance. – W tej sprawie zatrzymano 34-letnią kobietę. Czyn wstępnie zakwalifikowano jako zabójstwo – mówi rzeczniczka gdańskiej policji asp. Karina Kamińska. Gdańska prokuratura poinformowała, że zatrzymana kobieta była partnerką mężczyzny. Dziś ma odbyć się sekcja zwłok.

Jak informuje Kamińska, w sobotę po godzinie 19 otrzymano zgłoszenie o znalezieniu zwłok mężczyzny.

– Na miejsce udała się grupa dochodzeniowo-śledcza i prokurator. Przesłuchano świadków, dokonano oględzin miejsca. Zatrzymano 34-letnią kobietę. Czyn zakwalifikowano jako zabójstwo – mówi.

Kamińska dodała, że zatrzymana kobieta nie jest rodziną zmarłego.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku prok. Mariusz Duszyński poinformował, że kobieta była partnerką dziennikarza.

Jak dodał Duszyński, na plecach ofiary jest rana. Nie wiadomo jeszcze, czym i w jaki sposób ją zadano. Prawdopodobnie dziś odbędzie się sekcja zwłok, po której prokuratura podejmie dalsze czynności.

Jak podaje radio Luciński z rozgłośnią był związany od 1997 r. „Znany był przede wszystkim z audycji Muzyczna Strefa Radia Gdańsk, w której prezentował wybrane przez siebie utwory. Był skarbnicą wiedzy muzycznej. Na przestrzeni lat relacjonował najważniejsze wydarzenia muzyczne oraz przeprowadzał wywiady z wybitnymi artystami. Był wielkim fanem U2 i The Beatles. Miał 49 lat” – czytamy.

źródło:tvpinfo.pl

Zobacz również: