W Niemczech rozpoczął się proces 11 mężczyzn (8 z nich to Syryjczycy), którzy we Fryburgu odurzyli narkotykami a następnie zgwałcili 18-letnią dziewczynę. Sąd wezwał na świadków aż 50 osób.

Zdecydowana większość oskarżonych pochodzi z Bliskiego Wschodu. Sąd przedstawił zarzuty 8 Syryjczykom, Algierczykowi, Irakijczykowi oraz Niemcowi. Wszyscy z nich mają między 19 a 30 lat.

Śledczy twierdzą, że mają twarde dowody. Głównym podejrzanym, który miał nakłaniać pozostałych do dołączenia się do gwałtu, jest 22-latek. Służby twierdzą, że dopuszczał się podobnych czynów już wcześniej.

Proces może potrwać cztery miesiące. Niemiecki sąd powołał na świadków 50 osób. Sprawę pomóc zakończyć mają również dwaj eksperci sądowi. Ocenią oni zebrane dowody i zeznania oskarżanych osób w sprawie zbiorowego gwałtu na 18-latce.

Dziewczyna została odurzona narkotykami. Według ustaleń prokuratury, zgwałconej  w październiku 2018 roku 18-latce podano tabletkę ecstasy. Gwałciciele wrzucili jej również do drinka nieznaną substancję. Po wypiciu napoju dziewczyna nie była w stanie się bronić. Napastnicy zgwałcili ją na zewnątrz dyskoteki – donosi „The New York Times „.

źródło:o2.pl

Zobacz również: