Agata F. jest podejrzewana o zabójstwo noworodka. Proces w sprawie dobiega końca, a podczas przesłuchań wychodzą na jaw kolejne, szokujące fakty.

Ta studentka prawa zaraz po porodzie spaliła w piecyku swoją córeczkę. W tym samym pomieszczeniu uprawiała seks ze swoim chłopakiem, a później pojechała bawić się na weselu!

Makabryczne szczegóły jej zbrodni wychodzą na jaw w trakcie procesu, który dobiega końca w Lublinie. W piątek zeznawali świadkowie.

– Wezwali nas rodzice oskarżonej, mówiąc, że mają w domu spalone zwłoki – mówili policjanci w sądzie. – Kiedy zdjęliśmy fajerki z piecyka, zobaczyłem kawałek nadpalonej nóżki, trochę dalej była część rączki, puszka po piwie i niedopalone śmieci – mówił jeden z funkcjonariuszy wstrząśnięty tym widokiem.

To on z kolegą z patrolu w czerwcu ubiegłego roku przyjechał na wezwanie do maleńkiej podlubelskiej wsi Majdan Kozłowiecki.

Funkcjonariuszy wezwali wstrząśnięci rodzice studentki. Kilka tygodni wcześniej zauważyli, że ich córka dość mocno przytyła. Kilka razy wypytywali ją, czy nie jest w ciąży. Dziewczyna za każdym razem zaprzeczała. Tuż przed tragicznym porodem Agata F. odizolowała się od domowników. Praktycznie nie wychodziła z pokoju, nie odzywała się, przestała jeździć na uczelnię.

Pokazała się dopiero w dniu wesela znajomych. Była dużo szczuplejsza. Zaniepokojeni rodzice zaraz po jej wyjściu przeszukali pokój. Kiedy otworzyli piecyk, aż zamarli z przerażenia! Odkryli spalone niemal w całości zwłoki dziecka.

Policja zatrzymała Agatę F. i jej chłopaka podczas przyjęcia weselnego. Po kilkunastu godzinach mężczyzna został zwolniony, bo uznano, że nie ma nic wspólnego z zabójstwem.

Studentka do dziś przebywa w areszcie. Do winy się nie przyznaje. Twierdzi, że dziecko urodziło się martwe, dlatego postanowiła je spalić. Kobiecie grozi dożywocie.

źródło: Fakt

 

Zobacz również: