Kryminalni z będzińskiej komendy prowadzą postępowanie dotyczące pobicia ze skutkiem śmiertelnym w dniu 21 marca br. w Czeladzi 33-letniego mieszkańca tego miasta. W trakcie „zakrapianego” alkoholem spotkania, bez wyraźnego powodu dwaj uczestnicy imprezy zaatakowali swoją ofiarę. Dotkliwie pobity mężczyzna zmarł po trzech dniach. Aktualnie policjanci poszukują 28-letniego Łukasza Noldę, uczestnika tego zdarzenia.

Do pobicia doszło w jednym z mieszkań w Czeladzi przy ulicy Ogrodowej w czwartek 21 marca w godzinach popołudniowych. W spotkaniu towarzyskim, na którym spożywany był alkohol, spotkało się pięciu mężczyzn. W trakcie imprezy doszło do nieporozumień między 28-latkiem oraz 33-letnią ofiarą. Mężczyzna został najpierw pobity przez młodszego napastnika, do którego przy katowaniu ofiary później dołączył również 39-letni sosnowiczanin. W wyniku pobicia po trzech dniach 33-latek zmarł. Policjanci z komisariatu w Czeladzi wsparci przez wojkowickich stróżów prawa zatrzymali wczoraj 39-letniego mieszkańca Sosnowca. Mężczyzna zostanie doprowadzony do prokuratury, gdzie ma usłyszeć zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym, za który grozi 10 lat więzienia.

Policjanci aktualnie poszukują drugiego z uczestników zdarzenia – 28-letniego Łukasza Noldę, którego zdjęcie prezentujemy poniżej. Mężczyzna może przebywać na terenie Będzina lub Sosnowca bądź innych ościennych miast. Wszelkie informacje o poszukiwanym, szczególnie dotyczące aktualnego miejsca jego pobytu, prosimy kierować do Komendy Powiatowej w Będzinie tel. (32) 36 80 255, (32) 36 80 266 lub do każdej jednostki Policji pod numerem 997.

KPP Będzin

Zobacz również: