Wizerunek muzułmańskiej kobiety noszącej hidżab został niedawno opublikowany na cyfrowej tablicy powitalnej przy wjeździe do szwedzkiego miasta Gävle.

– Tablica całkowicie zniszczony podczas weekendu – mówi Johan Adolfsson , dyrektor ds. Komunikacji w Gävle i dodał – Wybieramy osoby, które zostały nominowane przez mieszkańców do ich reprezentowania, które sa twarzami  Gävle. Suzan Hindi jest jedną ze 100 mieszkańców Gävle nominowanych do tej kampanii .  Było wiele negatywnych reakcji na tę reklamę. Ludzie twierdzą , że to źle, że islam jest zagrożeniem i że istnieją duże problemy z muzułmanami –stwierdza  Johan Adolfsson. – W ciągu weekendu otrzymaliśmy setki e-maili i połączeń telefonicznych. To nieprzyjemne, ponieważ obelgi są skierowane do mnie i Suzan Hindi osobiście .

Jakiego rodzaju obelgi?

„Co za pieprzony głupiec.” „Szukaj pomocy, do cholery.” „Obrażasz rdzennych mieszkańców miasta i potomków tych, którzy kiedyś budowali Szwecję.”  itp.

W komentarzach ludzie zasugerowali, że plansza powinna zostać całkowicie zniszczona .

Na pytanie, czy miasto planuje zmienić kampanię, jego rzecznik odpowiada: – Absolutnie nie, wszyscy są tu mile widziani.

voe

Zobacz również: