Dania wyśle migrantów na bezludną wyspę

0

Przestępcy, którzy zostaną wydaleni z Danii, zostaną w przyszłości umieszczeni na niezamieszkanej wyspie na południe od Kopenhagi, gdzie będą również pracownicy Służby Więziennej.

– Nie będą w więzieniu. Na wyspę będą kursowały promy, ale prom nie będzie kursował w ciągu dnia, a nocą muszą być w centrum deportacji – mówi duński minister finansów Kristian Jensen.

Przyczyną jest to, że migranci tam, gdzie są dzisiaj, powodują wiele problemów. Jednak najpierw należy usunąć z wyspy „wysoce zaraźliwy pomór świń”, zanim można będzie wysłać tam migrantów.

Rząd duński przedstawił kilka propozycji dotyczących zmniejszenia liczby uchodźców i migracji rodzinnych do tego kraju.

Między innymi wprowadza się tymczasowe przepisy, dzięki którym uchodźcy muszą powrócić do swojej ojczyzny, gdy zapanuje tam pokój.

Jednocześnie w budżecie zapisywane środki są w celu przedłużenia tymczasowych kontroli granicznych. Minister finansów przyznaje, że rząd przesuwa konwencję ONZ o prawach człowieka do granic możliwości, ale uważa, że ​​pozostanie w jej ramach: – Jeśli mamy zachować Danię taką, jaką ją znamy, musimy upewnić się, że uchodźcy, którzy tu przybędą, wrócą do swoich krajów, gdy skończy się potrzeba ochrony.dodaje Jensen.

voe

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ