fot. tt

Wiceprzewodniczący rady miejskiej w Łodzi i jednocześnie radny wybrany z list Platformy Obywatelskiej Bartosz Domaszewicz w trakcie sesji rady z okazji setnej rocznicy uzyskania praw wyborczych przez Polki udostępnił swoje zdjęcie z podpisem „vote bitchez”, z ang. „głosujcie dziwki”. Radny konsekwencji nie poniesie i tłumaczy się, że to była tylko „forma autoironii”.

28 listopada w Polsce obchodzono rocznicę przyznania praw wyborczych Polkom. Tej rocznicy poświęcono jedną z sesji w łódzkiej radzie miejskiej.

W trakcie trwania obrad radny PO Bartosz Domaszewicz na swoim oficjalnym profilu na Instagramie udostępnił swoje zdjęcie, które opatrzył podpisem „vote bitchez”, co z angielskiego tłumaczy się jako „głosujcie dziwki”. W tle zdjęcia widnieje biało-czerwona flaga i godło RP.

Jak się okazuje, wobec radnego nie zostaną wyciągnięte żadne konsekwencje. Jak oznajmił szef łódzkich struktur PO Adam Wieczorek: – Bartek będzie musiał się przestawić.Powiedziałem mu, że nie chciałbym widzieć kolejnych tego typu wpisów. Mimo wszystko rozumiem jego podejście do rzeczywistości – powiedziała Wieczorek.

Po publikacji zdjęcia z wulgarnym podpisem radny Domaszewicz próbował wyjaśniać, czym był powodowany. – To forma autoironii. Ja ją wobec siebie zawsze stosuję niezależnie od tego, jakie pełnię funkcje. Jestem osobą, która się wychowała na osiedlu. Zawsze słuchałem hip-hopu i to jest sformułowanie zaczerpnięte z tamtej muzyki. Nie jest spersonalizowane, to forma żartobliwego zwrotu – oświadczył Domaszewicz.

źródło: radiołódz.pl