Kilka dni temu podaliśmy informację o parze Brytyjczyków, która zmarła w hotelu Aqua Magic w egipskiej Hurghadzie. Teraz okazuje się, że na skandaliczne warunki w tym miejscu skarżą się kolejne osoby.

Jak donosi „Daily Mail”, 16 turystów zachorowało w tym sezonie podczas wakacji w Aqua Magic Hotel. To ten sam ośrodek, w którym w ubiegłym tygodniu w niewyjaśnionych okolicznościach zmarło dwoje Brytyjczyków – małżeństwo, 69-letni John Cooper i 63-letnia Susan Cooper. Po tym zdarzeniu biuro podróży przeniosło ponad trzystu turystów do innych hoteli. Oferowało również wcześniejszy powrót do domu.

Wśród osób, które zachorowały podczas pobytu w egipskim hotelu, jest 16-letnia Brytyjka. Po powrocie zdiagnozowano u niej silne zatrucie pokarmowe. Isobel Westwood zaczęła chorować już podczas pobytu w Egipcie, jednak jej stan znacznie pogorszył się po powrocie do domu. Wtedy właśnie trafiła do szpitala, w którym rozpoznano u niej zatrucie pokarmowe. Podejrzewa, że przyczyną mogły być bardzo złe warunki sanitarne w hotelu. – W restauracji było brudno, jedzenie wydawało się być niedogotowane i było pozostawiane nieprzykryte tak, że siadały na nim muchy. W basenie były odchody – wspomina pobyt.

„Daily Mail” dotarło do mężczyzny, który pracował w hotelu przez dwa miesiące w 2013 roku. Z jego opowieści wynika, że do zaniedbań dochodziło tam od dawna. – Jedzenie było straszne, bojlery były naprawiane przez osoby, które zupełnie się na tym nie znały – wspomina Shaun McLoughlin. Twierdzi, że zwracał uwagę na nieprawidłowości obsłudze hotelu, ale nikt nie przywiązywał do tego wagi. – Dziwię się, że dopiero teraz ktoś tam umarł – podsumowuje w mocnych słowach.

Do tej pory zgłosiło się już 16 osób, które zachorowały podczas wakacji w Aqua Magic Hotel w lipcu i sierpniu tego roku. Prawnicy próbują dotrzeć do jak największej liczby poszkodowanych. Podejrzewają, że może być ich więcej, ponieważ to nie pierwszy raz, kiedy prowadzą sprawę przeciwko temu hotelowi.

– Reprezentowaliśmy już ludzi, którzy zachorowali na poważne choroby gastryczne po pobycie w tym hotelu w 2016 i 2017 roku – twierdzą.

Według informacji „Daily Mail” w ciągu ostatnich 4 lat skargi na Aqua Magic Hotel złożyło blisko 200 Brytyjczyków.

gw

Zobacz również: