fot. Facebook

Jerzy Owsiak 31 lipca musi stawić się przed sądem za użycie słowa „k***a” na spotkaniu autorskim.  I uskarża się, że  wszystko na dwa dni przed startem festiwalu Pol’and’Rock.  Tymczasem podobno ma mu pomóc największa kancelaria prawna na świecie i to za darmo.

Owsiak sprawę wezwania do sądu opisywał niedawno na Facebooku. Z jego relacji wynika, że ktoś napisał donos po tym, jak na czerwcowym spotkaniu we Wrocławiu (promował swoją książkę „Obgadywanie świata”) użył słowa „k***a”. Wulgaryzm padł, gdy opowiadał jedną z anegdot ze swojego życia.

W związku z tym Owsiak ma stawić się w sądzie we Wrocławiu 31 lipca, na dwa dni przed startem Pol’and’Rock (dawniej Przystanek Woodstock). Zgodnie z art. 141 kodeksu wykroczeń za przekleństwo grozi mu kara nagany, grzywny (do 1500 zł) lub ograniczenie wolności.

Jak poinformowało WOŚP na stronie internetowej darmową pomoc dla Jerzego Owsiaka zaproponowała obecnie największa na świecie firma prawnicza Dentons. Prawnicy z tej firmy mają udzielić mu wsparcia i doradztwa prawnego.

es/gw