Lewicowy dziennikarz Andreas Magnusson ma rozwiązanie  problemów pożarów nękajacych ostatnio Szwecję. Według niego ogień powstrzyma wzrost migracji. 

Nauczyciel liceum i felietonista magazynu „Paragraf” Andreas Magnusson, w

swoim najnowszym artykule odniósł się do kwestii pożarów lasów ze względu na gorące lato. Twierdzi, że Szwecja to duży kraj, w znacznej części niezamieszkały i w związku z tym zwiększenie migracji jest rozwiązaniem problemu pożarów lasów.

Jego zdaniem imigranci będą żyć w lasach i będą to  „naturalne gaśnice”.  Dzięki nim pożary mogą być wykryte wcześniej, gdyż większa liczbą ludzi będzie zamieszkiwać puste dziś  obszary. Magnusson stwierdza: „Jednak aby to możliwe, musimy przyjąć ludzi muszą z innych krajów. Żeby było to możliwe, trzeba zwiększyć imigrację zarobkową. Będzie to bardzo ważne, że inwestujemy w obszarach wiejskich, i że możemy aktywnie działać na rzecz lepszej integracji wszystkich nowych obywateli. Szwecja może w końcu stać się prawdziwym krajem wzrostu, gdzie rozległe pożary lasów przestaną być problemem”.

Jednak badania wykazały, że bardzo niewielu uchodźców chce osiedlić się w Norrlandii, gdzie dochodzi do pożarów lasów.  70 procent decyduje się żyć w obszarach metropolitalnych, nie wiadomo zatem, czy Andreas nie zasugeruje wkrótce aby zmusić imigrantów do życia w lesie.

voe