Imam, oskarżony o dwukrotne zgwałcenie nastolatki podczas uzdrawiania duchowego, powiedział ławie przysięgłych, że to ona nakłaniała go do uprawiania z nią seksu, ale ją odrzucił.

Komar Uddin (68 lat) powiedział, że młoda kobieta denerwowała się, że została odtrącona, a następnie zagroziła, że ​​narazi go na szwank jako nielegalnego imigranta.

Sędzia w Leicester stwierdził, że mężczyzna był imamem w różnych angielskich meczetach, od 2006 roku i leczył ludzi z tych społeczności. Ojciec zgwałconej nastolatki poprosił go, aby przeprowadził rytuał w ich domu w Leicester, ponieważ jego córka rzkomo była zaniepokojona złymi duchami.

Ojciec zasugerował obrządek w sypialni córki. Kupiono świece, kadzidła, święty olejek, były modlitwy. Uddin twierdził, że młoda kobieta zwierza się mu, , że jest w ciąży i martwiła się, że chłopak nie poślubi jej i poprosiła o pomoc. Zaproponował, że porozmawia o tym z jej ojcem, ale nalegała, żeby mu nie mówił o ciąży .

Uddin twierdził, że po nałożeniu świętego oleju na brzuch dziewczyna zrobiła seksualną minę i położyła dłoń na jego genitaliach. Powiedział, że wyciągnął jej rękę i odmówił seksu, mówiąc, że dziewczyna jest w tym samym wieku co jego wnuki.

Pozwany powiedział sądowi, że nie uprawiali seksu. Twierdził, że jest impotentem i nie mógł w żadnym wypadku popełnić rzekomych czynów seksualnych. Uddin mówi, że nie rozumie, dlaczego jego DNA znaleziono na dwóch wymazach pobranych od kobiety.

– To mógł być błąd lub wypadek, to nie jest moje.

Prokurator Richard Thatcher, oskarżając Uddina powiedział: – Mówisz, że ta 19-letnia dziewczyna chciała uprawiać z tobą seks i zmusiła cię do tego, podczas gdy jej ojciec był w pokoju obok, w tym samym domu?

Uddin odpowiedział: – Chciała mnie uszczęśliwić.

Proces trwa.

eps

Zobacz również: