fot. Facebook

Posłanka Prawa i Sprawiedliwości, prof. Krystyna Pawłowicz skomentowała na Facebooku wypowiedź marszałka seniora Kornela Morawieckiego na temat przyjęcia do Polski 7 tysięcy uchodźców:

„Stanowisko polskiego rządu w sprawie islamskich nachodźców NIE uległo zmianie, co mocno potwierdził dziś minister M. Błaszczak.

Pan Kornel Morawiecki swą „wielkoduszną” wypowiedzią o migrantach islamskich podważył zaufanie Polaków do rządu i do intencji swego syna-premiera. Rozwścieczył nas.

Panie Marszałku Seniorze!

Od chwili powołania Pana syna na funkcję polskiego premiera  MUSI Pan ważyć KAŻDE swe słowo i opinię, gdyż przypisywane są one „rodzinnie” też Panu Premierowi, a co gorsze – PIS-owi.

Dziś BARDZO zaszkodził Pan Premierowi i to w najbardziej wrażliwej dla Polaków sprawie. Postraszył Pan nas pośrednio możliwością dopuszczenia przez nasz rząd zagrożenia naszego bezpieczeństwa.
PIS jest PRZECIWKO przyjmowaniu obcych kulturowo, którzy przyjęci w Europie Zachodniej sieją strach i zbrodnie. Czy Pan tego nie widzi ?

Pan nie jest członkiem PIS, ale Pana wypowiedzi i sugestie szkodzą pisowskiemu premierowi. Szkodzą PIS-owi. Szkodzą Polakom, szkodzą Polsce.

Żadnych nachodźców islamskich !

Żadnych korytarzy do Polski !

TYLKO pomoc na miejscu lub w państwach sąsiadujących!

Panie Marszałku, proszę nie utrudniać już na początku i tak trudnej misji premiera Mateusza Morawieckiego, który ma realizować przecież wyborcze obietnice PIS, a nie grupy sejmowej  Wolni i Solidarni”.

Wypowiedź ojca Mateusza Morawieckiego skomentowała już rzeczniczka rządu. W rozmowie z portalem wPolityce.pl dyplomatycznie stwierdziła: W tym przypadku są to poglądy lidera koła poselskiego Wolni i Solidarni, do których poseł Kornel Morawiecki ma pełne prawo, jak każdy inny. Nie odzwierciedlają one jednak polityki rządu, która jest jasna od początku”- przekonuje Joanna Kopcińska. Oświadczyła, że według rządu najskuteczniejszą formą pomocy uchodźcom jest ta udzielana na miejscu lub w krajach ościennych.

Tymczasem Kornel Morawiecki był dopytywany w piątek w TVN24 o swoja wypowiedź  dla „Rzeczpospolitej”. W rozmowie z tym dziennikiem marszałek senior przekonywał, że 7 tysięcy uchodźców, na przyjęcie których zgodził się rząd PO -PSL „nie powinno być problemem” dla Polski. W TVN 24 rozwinął swoją myśl: „Co do korytarzy humanitarnych, Mateusz (Morawiecki) jest przekonany. To jest naszym zadaniem, żeby tych naprawdę najbardziej potrzebujących, najbiedniejszych nieszczęśników przyjąć w tych niewielkich ilościach”.

es