– Rząd Morawieckiego powinien uruchomić korytarze humanitarne i zaproponować uchodźcom naszą kulturę – powiedział w czwartkowej „Rzeczpospolitej” Kornel Morawiecki, lider partii Wolni i Solidarni, ojciec premiera Mateusza Morawieckiego.
Morawiecki powiedział, że „te 7 tysięcy (uchodźców – red) na 40-milionowy kraj, na które zgodził się poprzedni rząd, nie powinno być problemem”.
– Zaproponujmy im naszą kulturę. Powinniśmy z uchodźców czynić nas. Tylko powinniśmy przybyszom postawić wymagania, zmusić ich do wysiłku, sami podjąć działania, które „ich” przerobią na „nas”. Ocenił, że rząd kierowany przez jego syna powinien uruchomić korytarze humanitarne, o które od dłuższego czasu apeluje Kościół. – Nie ma powodów do zwlekania – zaznaczył.
  Kornel Morawiecki był też pytany o ocenę ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza i jego wpływ na relacje Polski z Rosją. Na uwagę dziennikarza, że szef MON „publicznie oskarża Rosję o katastrofę smoleńską”, powiedział, że „Antek nie powinien tak mówić bez żelaznych dowodów, bo psuje relacje Polski z sąsiadami”. – Nie możemy odwracać się od Rosji. Powinniśmy szukać porozumienia – ocenił polityk. Dodał, że w kierowanym przez Macierewicza zespole badającym okoliczności katastrofy lotniczej z 10 kwietnia 2010 r. powinni się znaleźć eksperci z komisji Jerzego Millera, która wcześniej zajmowała się badaniem tego zdarzenia.
Pytany, czy Macierewicz powinien zasiadać w rządzie, Kornel Morawiecki odpowiedział, że „pod warunkiem, że znajdzie porozumienie z prezydentem”.
 Morawiecki był też pytany, czy jako opozycjonista z czasów PRL nie widzi problemu, że „twarzą PiS zmian w sądownictwie” jest Stanisław Piotrowicz – prokurator z czasów stanu wojennego. Przyznał, że „ma problem z panem Piotrowiczem”. – Pan poseł Piotrowicz jest na eksponowanym stanowisku przewodniczącego Komisji Sprawiedliwości. To zła decyzja – ocenił polityk.
źródło PAP

 

9 KOMENTARZE

  1. 7 tysiecy x 10 , a pozniej ich chore zadania i prawa.. i zalenia.. Maja swoje kraje niech wracaja i niech przestana produkowac dzieci, ktore nie sa wstanie utrzymac.. Gdziekolwiek sa , jest tylko brud, klotnie, problemy i ich zadania. Ich religia powinna byc zniszczona.

  2. Niestety.Kornel Morawiecki na stare lata idiocieje czas aby raczej nie wychodzil z domu. Może narobic polakom kłopotów . Znamienne,kombatańci transformacji nad spodziewanie często dostaja zajoba .

  3. Unia demokratyczna czy Unia wolnoci… w życiorysach pana prezydenta i pana premiera i wszystko wiadomo.Za moment odsunięcie pana Macierewicza,może także Ziobry…i dalej bedzie jak było.

  4. Przypominam, że za przyjęciem nachodców jest także ojciec naszego prezydenta. Obawiam, się że Maowiecki przyjmie nachodców ku uciesze. Cyrk z zachodu zawita do Polski.

  5. A czy Poseł Kornel Morawiecki zadeklaruje publicznie, że pójdzie również dobrowolnie do więzienia – w przypadku skazania pierwszego ze sprowadzonych uchodźców za popełnienie jakiegokolwiek przestępstwa – na tyle samo czasu co i on ?

  6. Całą Polska śpiewa z nami: WYPIERDALAĆ Z UCHODŹCAMI!!! czy ten idiota Kornel Morawiecki wie, co mówi w ogóle? Nie zgadzamy się na ani jednego nachodźcę! Jak koniecznie chce, niech sobie ich weźmie do domu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ