Bechir Rabani został znaleziony martwy w piątek wieczorem, tuż po tym, jak zbadał i opisał jedną ze skrajnie lewicowych szwedzkich organizacji, finansowaną przez Sorosa. Tuż przed tajemniczą śmiercią Rabani ogłosił, że przekaże więcej informacji o dowodach, które odkrył podczas swojego śledztwa. Jednak nie zdążył tego zrobić.

Portal Friatider.se informuje: „Przyczyna śmierci jest nadal nieznana, ale kilka teorii na jej temat rozpowszechniło się w Internecie. Śmierć wydarzyła się w kilka godzin po tym, jak Bechir Rabani opublikował  film, w którym relacjonuje wizytę w domu multimilionera Roberta Aschberga”.

Robert Aschberg, to dziennikarz, wydawca i biznesmen, szef skrajnie lewicowej  Fundacja Expo, zajmującej się rejestrowaniem i nękaniem osób o poglądach prawicowych. Organizacja ta jest finansowana przez George’a Sorosa.

Rabani nie zdołał jednak porozmawiać z Aschbergiem. Obiecał jednak nowe, że opublikuje nowe informacje na temat Roberta Aschberga: „Po mojej wizycie w Aschberg moje konta na Facebooku zostały trwale zamknięte. To nigdy wcześniej się nie wydarzyło. Nasza strona internetowa również została zaatakowana. Raport będzie wkrótce dostępny,  prawdopodobnie pierwszy w historii, który oceni Aschberg”. – pisał Bechir Rabani w poście na blogu 7 grudnia.

Bechir Rabani zasłynął, kiedy w tym roku pojechał do domu Thomasa Mattssona i Diamonda Salihu ze szwedzkiego dziennika  Expressen, aby zadać im pytania na temat ich dziennikarstwa. Rabani sfilmował wizytę, ale żadna z dwóch osób, które odwiedził, nie odważyła się otworzyć mu drzwi.

Bechir Rabani kontynuował swoje dziennikarstwo poprzez projekt Megafon. Niedawno opublikował dokumentalny serial „In the Shadow of the Shadow”, który dotyczy gwałtów dotykających Szwedki.

Jego przyjaciel napisali po śmierci dziennikarza: „ Jesteśmy bardzo smutni, że Bechir Rabani nie żyje. Bechir był zaprzysięgłym wojownikiem, który walczył o sprawiedliwość i bez wahania stawiał czoła w imieniu tych wszystkich, którzy sami nie mogli lub nie mieli odwagi (…)”.

Dziennikarze National Review w piątek wieczorem, opublikowali film, w którym sugerują, że za zabójstwem stoi Robert Aschberg.

Rabani, na dwa tygodnie przed śmiercią, skontaktował się z reporterem Egorem Putilovem i powiedział mu, że osobiście otrzymał ostrzeżenie, aby „zachowywał ostrożność”.

se

Zobacz również: