Power of colors

Na urządzenie idealnego pokoju dla ucznia nigdy nie jest za późno. Aranżując przestrzeń tego typu powinniśmy pamiętać jednak o kilku istotnych kwestiach, dzięki którym wnętrze stanie się estetyczne, funkcjonalne i ponadczasowe.

Pokoje dziecięce to miejsca, w których pociechy nie tylko się uczą, ale również spędzają wolne chwile oddając się beztroskiej zabawie lub wypoczywając. Powinniśmy to uwzględnić podczas aranżacji wnętrz tego typu, wydzielając w nich osobną strefę do nauki, osobną do relaksu. Pamiętać powinniśmy również o tym, że dzieci bardzo szybko rosną, a co za tym idzie – zmieniają się ich potrzeby oraz zainteresowania, więc także ich pokoje będą musiały z biegiem czasu ulegać metamorfozom. Ponadczasową bazą do zmiany wystroju uczniowskich wnętrz będą dębowe podłogi DLH pochodzące z kolekcji DECO LINE. A czego jeszcze nie może zabraknąć w takich stylizacjach?

Ponadczasowa baza to podstawa

W pokojach uczniów powinna dominować stonowana kolorystyka, która nie będzie rozpraszała dzieci podczas nauki. W tej roli doskonale sprawdzą się: biel, delikatna szarość i pastele, uzupełniane żywszymi akcentami kolorystycznymi w postaci dodatków. Przy wykańczaniu podłogi powinniśmy kierować się aspektem jakościowym, wytrzymałościowym i estetycznym. Jest to niezwykle ważne, jeśli chcemy, aby parkiet przetrwał liczne metamorfozy wnętrza oraz szalone zabawy pociech. Odpowiedzią na nasze potrzeby mogą być dwuwarstwowe podłogi DLH wchodzące w skład kolekcji DECO LINE, wytwarzane ze szlachetnego drewna dębowego z warmińsko-mazurskich lasów. Oferowane produkty odznaczają się wysoką wytrzymałością i antystatycznością, dzięki czemu są bezpieczne nawet dla alergików. Ponadto, deski DLH tłumią hałasy, regulują mikroklimat w pomieszczeniu oraz cechują się niepowtarzalną barwą i pięknym, naturalnym rysunkiem. W pokojach dziecięcych świetnie zaprezentują się podłogi w ciepłych odcieniach, ponieważ nadadzą one aranżacji przytulności, a zarazem będą stanowiły ponadczasowe tło stylizacji ucznia w każdym wieku. W skład linii podłóg DECO LINE wchodzą deski utrzymane w rozmaitych wybarwieniach. Wśród jaśniejszych propozycji możemy wyróżnić deski NATURAL w miodowym odcieniu, VANILIA o subtelnym, waniliowym kolorze, SAHARA wzbogacone charakterystycznymi białymi porami oraz CHAMPAGNE imitujące surowe, naturalne dębowe drewno. Wśród ciemniejszych propozycji znajdują się deski WHISKY o ciepłej, lekko miodowej barwie brązu, COFFEE przywodzące na myśl odcień aromatycznej kawy oraz DARK utrzymane w głębokim, ciemnobrązowym wybarwieniu.

Jedna kolekcja, wiele możliwości

Dzięki szczotkowaniu, fazowaniu i wykańczaniu lakierem utwardzonym UV, deski linii DECO LINE zyskują bardzo intrygujący wygląd, wprost stworzony do pokojów dziecięcych zaaranżowanych w nowoczesnej konwencji. Proces szczotkowania, czyli nadawania struktury wierzchniej warstwie drewna, pięknie podkreśla naturalny rysunek surowca, natomiast pokrycie desek lakierem utwardzonym UV sprawia, że spełniają one wysokie wymogi jakości, trwałości oraz odporności na wodę i zabrudzenia. Mikrofaza na czterech krawędziach nadaje deskom zaś bardzo designerskiego charakteru. Oferowane produkty dostępne są w dwóch klasach drewna: CLASSIC cechującej się różnorodną kolorystyką desek, dowolnym układem słojów, dopuszczalnymi zdrowymi sękami i szpachlowanymi zepsutymi sękami oraz ELEGANCE wyróżniającej się brakiem wyraźnych przebarwień, dowolnym układem słojów, dopuszczalnymi zdrowymi sękami i brakiem zepsutych sęków. W zależności od wizji projektowej, możemy zdecydować się na tradycyjne ułożenie desek (dostępne wymiary: 14 x 120 x 1000/1200/1400 mm, 14 x 150 x 1000/1200/1400 mm lub 15 x 190 x 1000/1200/1400 mm), jak i na wzór jodełki, co również otwiera szerokie pole do popisu, jeśli chodzi o aranżację pokojów pociech. Produkty linii DECO LINE mogą być stosowane na ogrzewaniu podłogowym.

Dopasuj dodatki do wieku

Zarówno pierwszoklasista, jak i licealista potrzebuje w swoim pokoju kącika do nauki oraz miejsca do spędzania wolnego czasu – zabawy lub odpoczynku. W części przeznaczonej do odrabiania lekcji obowiązkowo musi znaleźć się biurko i wygodne krzesło. Dobrze, żeby meble te były regulowane, tak, abyśmy mogli na bieżąco dopasowywać je do wzrostu naszych pociech. Nie możemy zapomnieć także o lampce biurkowej oraz szafce lub regale na podręczniki i przybory szkolne. W drugiej części pokoju powinno znaleźć się łóżko, szafa na ubrania oraz w zależności od wieku i potrzeb dzieci inne elementy wyposażenia oraz dodatki, dzięki którym pociechy mogą wyrażać swoją osobowość i dopasowywać wystrój pomieszczenia do zmieniających się na przestrzeni lat zainteresowań.

 

www.dlh.pl

 

O firmie:

DLH Global Sp. z o.o. to krajowy lider obrotu drewnem egzotycznym o zasięgu międzynarodowym. Firma jest jednym z największych dystrybutorów drewnianej i kompozytowej deski tarasowej i kantówki okiennej, a także drewnianych podłóg, elewacji, blatów oraz fornirów. W ofercie DLH Global Sp. z o.o. znajdują się także meble ogrodowe, drzwi, ogrodzenia gabionowe, grille Weber oraz płyty mineralno-akrylowe Acren®. Najwyższej jakości surowce, własna sieć sprzedaży, bogate zapasy magazynowe, a także pełen pasji zespół kompetentnych handlowców sprawiają, że produkty dostarczane przez DLH Global Sp. z o.o. spełniają oczekiwania najbardziej wymagających klientów i są rozpoznawalne wśród największych potentatów rynkowych.

 

Zobacz również: