Według nowego porozumienia między czterema krajami Europy Zachodniej a Czadem i Nigrem, uchodźcy z Afryki będą mogli łatwiej ubiegać się o azyl w Europie. „Szczególnie narażeni uchodźcy” będą mogli ubiegać się o niego jeszcze na miejscu- nie opuszczając krajów afrykańskich.

Cztery kraje Europy Zachodniej zgodziły się na nową politykę azylową, pozwalając afrykańskim uchodźcom na poszukiwanie azylu w krajach europejskich, bezpośrednio na kontynencie afrykańskim.

Liderzy Francji, Niemiec, Włoch i Hiszpanii wspólnie przedstawili tę informację wraz z ministrem sprawiedliwości UE Federicą Mogherini, po tym, jak zgromadzili się w Paryżu w celu omówienia tematów integracji, migracji i obrony w UE. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele krajów afrykańskich.

Kilku afrykańskich przywódców poprosiło o większe wsparcie ze strony UE, ponieważ twierdzą, że ich kraje są wykorzystywane na wiele sposobów jako obszary tranzytowe dla imigrantów zmierzających do kontynentu europejskiego.

Kraje europejskie zamierzają w szczególności współpracować z Czadem i Nigrem, gdzie chcą rozpocząć proces radzenia sobie z tym, co jest określane jako „szczególne narażenie na migracje” i chcą pomóc tamtejszej ludności w rozpoczęciu nowego życia w Europie.

Oznacza to jednak prawdziwą lawinę osób ubiegających się o azyl- na skalę, której świat wcześniej nie widział. To jest już koniec Europy, z czego większość osób doskonale zdaje sobie sprawę. Następnym krokiem są starcia kulturowe, później wojny i wyludnienie. A po ich zakończeniu NWO (Nowy Porządek Świata)…

mb

Zobacz również: