Trzech obywateli Niemiec trafiło do policyjnych aresztów tuż po tym, jak znieważyli flagę Polski. Było to możliwe dzięki spostrzegawczości operatora miejskiego monitoringu oraz szybkiej reakcji wolskich policjantów. Wczoraj usłyszeli w prokuraturze zarzuty i poddali się dobrowolnie karze roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata oraz karze grzywny w wysokości dziesięciu tysięcy złotych.

Trzej mężczyźni w wieku od 21 do 26 lat zdjęli z jednego z budynków przy skrzyżowaniu  ul. Chmielnej i Żelaznej, a następnie znieważyli flagę Polski. Do zdarzenia doszło przedwczoraj o godzinie 3 nad ranem. Obywateli Niemiec, z których dwaj byli pijani namierzył operator miejskiego monitoringu. Dzięki jego spostrzegawczości oraz szybkiej reakcji wolskich policjantów trafili oni do policyjnych aresztów.

Wczoraj mężczyźni usłyszeli w prokuraturze zarzuty z art. 137 kk. Zgodnie z nim, kto znieważa, niszczy, uszkadza lub usuwa godło, sztandar, chorągiew, banderę, flagę lub inny znak państwowy, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Obywatele Niemiec przyznali się do znieważenia polskiej flagi i poddali dobrowolnie karze roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata oraz karze grzywny w wysokości 10 tysięcy złotych .

mbr/ksp

Zobacz również: