Wrocławski software house odnosi sukcesy na międzynarodowych rynkach

Są autorami aplikacji cyfrowej ratującej życie, aktualnie pracują nad rozwiązaniem, które na podstawie sygnałów i prądów morskich pozwoli określić, w której części Skandynawii turyści mogą liczyć na… przypływ wielorybów. Mowa o wrocławskich programistach i specjalistach IT, którzy w siedzibie firmy Altimi realizują międzynarodowe projekty.

Lokalna firma – globalny rynek

Rozwój wrocławskiego rynku IT to zasługa nie tylko zagranicznych przedsiębiorstw specjalizujących się w tworzeniu oprogramowania, ale także firm o lokalnym rodowodzie. Jedną z nich jest Altimi Software House, której korzenie sięgają 2003 roku. Wtedy to dwóch wrocławskich przedsiębiorców postanowiło założyć firmę oferującą usługi informatyczne, która z czasem zaczęła oferować rozwiązania IT na światowym poziomie, ułatwiające życie użytkownikom z wielu krajów świata. To we Wrocławiu około 200 specjalistów Altimi, w tym programistów, testerów, menedżerów projektów, rekruterów, a także business developerów, pracuje nad międzynarodowym sukcesem firmy. A jest się czym pochwalić. Do chwili obecnej Altimi zrealizowało ponad 230 projektów dla prawie 200 klientów z wielu krajów świata. Wśród nich są duże, średnie i mniejsze przedsiębiorstwa z Europy Zachodniej, a nawet Stanów Zjednoczonych. Altimi może pochwalić się licznymi przykładami rozwiązań opracowanych dla firm z wielu krajów Starego Kontynentu, m.in. z Niemiec, Szwajcarii, Danii, Austrii, krajów Beneluxu, Hiszpanii, a nawet Skandynawii.

Programiści na ratunek życia

Nad rozwiązaniem pracowało kilka osób – programiści, dedykowany menedżer projektu oraz dział obsługi klienta. Stworzenie aplikacji wymagało dogłębnej analizy, dużego przygotowania i licznych konsultacji z klientem. Przy rozwiązaniach, w których w grę wchodzi ludzkie życie, nie ma miejsca na pomyłki. Interfejs i funkcjonalność musiały być dostosowane do potrzeb docelowych użytkowników, czyli osób starszych. Aplikacja umożliwia w bardzo prosty i szybki sposób wezwać pomoc medyczną. Poprzez jedno proste kliknięcie wysyła widomość SMS do pogotowia ratunkowego wraz z takimi informacjami, jak numer identyfikacyjny obywatela, położenia GPS, czas zgłoszenia, symptomy oraz automatycznie wykonuje połączenie na numer 112. Aplikacja jest dostępna w całym kraju, poprzez Google Play, Windows i App Store – mówi Magdalena Art, Business Development Manager w firmie Altimi.Misja firmy znajduje odzwierciedlenie w licznych projektach realizowanych dla fundacji i organizacji non-profit. Jednym z nich jest aplikacja zwiększająca świadomość społeczeństwa skandynawskiego na temat udaru. Dzięki niej użytkownik może sprawdzić objawy, a w razie podejrzenia zagrożenia życia, za pomocą jednego przycisku, wezwać pomoc.

Opracowana przez wrocławski software house aplikacja to jedno z pierwszych na świecie tego typu rozwiązań cyfrowych ratujących życie.

Eksperci do zadań specjalnych

O użyteczności rozwiązań opracowanych przez wrocławski software house mogą przekonać się turyści podróżujący po Skandynawii. Wypożyczając samochód do celów turystycznych, warto zwrócić uwagę na tablety, w które wyposażone są pojazdy. Autorami oprogramowania są właśnie programiści Altimi. Rozwiązanie pozwala użytkownikom zaplanować etapy podróży, wskazuje miejsca, które warto odwiedzić, wyszukuje hotel czy restaurację, informuje o lokalnej pogodzie. Tablet wyposażony jest również w nawigację i przelicznik walut. Aplikacja została zaprojektowana tak, aby większość elementów działała także w trybie offline.

Altimi wspiera klientów nie tylko w zakresie tworzenia oprogramowania czy aplikacji, ale także w innych, wybranych obszarach. Jedna z firm szwajcarskich powierzyła testerom Grupy Altimi/Softiti przeprowadzenie testów… modeli przemysłowych ekspresów do kawy. Przez cztery pierwsze tygodnie testy odbywały się w siedzibie klienta, kolejne dwa w specjalnie stworzonym „laboratorium” we wrocławskim biurze. Codziennie na skrzynkę klienta napływały raporty z wynikami testów, a testerzy pracowali nad automatyzacją procesów.

Sukces pisany kodem

Jeżeli przyjrzymy się globalnym trendom, zauważymy, że coraz więcej zagranicznych przedsiębiorstw rezygnuje z usług lokalnych dostawców oprogramowania na rzecz współpracy z partnerami z krajów o wysokiej specjalizacji w branży IT. Według rankingu Tholons Top 100 Outsourcing Destinations – Polska znajduje się w czołówce światowego outsourcingu. Dlaczego zagraniczne firmy wybierają takich dostawców usług IT, jak wrocławski software house? Mówi Magdalena Art z Altimi:

Klienci wybierają nas ze względu na wysokie kompetencje. Mogą także liczyć na  indywidualne podejście oraz pełną opiekę ze strony dedykowanego accounta, menedżera projektu dobranego pod względem kompetencji technicznych oraz zespołu developerów. Jesteśmy do dyspozycji klienta – zarówno na miejscu, jak i w kraju siedziby partnera. Uczestniczymy także w konferencjach oraz eventach, team buildingach, czyli integracji grupy sprawiającej, że poszczególni jej członkowie uczą się współpracy w swoim zespole.

Duża część realizowanych przez Altimi projektów to kontynuacja współpracy z dotychczasowymi klientami oraz efekt poleceń. Dotyczy to m.in. branży przemysłowej i produkcyjnej, które w ostatnim czasie stawiają na cyfryzację, automatyzację oraz inwestycję w najnowsze technologie. Wśród klientów Altimi znajdują się także duże, średnie i małe przedsiębiorstwa z takich branż, jak bankowość, finanse, rozrywka czy e-commerce. 70% projektów realizowanych jest dla klientów spoza Polski.

Altimi nie spoczywa na laurach. Celem jest nieustanny rozwój – nowe projekty, technologie i rynki. Afryka Południowa, a może Japonia? Wrocławski software house nie boi się wyzwań i nadal chce tworzyć rozwiązania, które ułatwiają życie.

 

Zobacz również: