Patron Rajdu zawsze jedzie z nami

Trwają zapisy na XVIII Rodzinny Rajd Rowerowy. W tym roku rowerzyści wyruszą 19 sierpnia w trasę w czerwonych rajdowych koszulkach. Taki właśnie kolor wybrali uczestnicy imprezy w internetowym głosowaniu. Koszulki to już tradycja, a dla niektórych mają wartość kolekcjonerską. Kolor jest ważny, ale najważniejsze jest logo z imieniem patrona Rajdu – Tadeusza Krawczyka.

Wielu starszych uczestników rowerowej imprezy ciepło wspomina patrona Rajdu, wspaniałego kolarza i wychowawcę, który wspierał zorganizowanie sochaczewskiego rajdu. Młodzi rowerzyści wiedzieli, że w warsztacie Tadeusza Krawczyka zawsze mogą liczyć na bezpłatną pomoc. O jego bezinteresowności przekonaliśmy się w czerwcu 2000 roku przygotowując I Rodzinny Rajd Rowerowy po Powiecie Sochaczewskim. Jego kombi wypełnione częściami zamiennymi wolno toczyło się za peletonem rowerzystów. Usterki pechowców naprawiał od ręki – wspomina główny organizator minister Maciej Małecki.  Dla uczczenia zasług Tadeusza Krawczyka, począwszy od II rajdu impreza nosi jego imię.

Kolarstwo dla Tadeusza Krawczyka było wszystkim. Znał się na tym doskonale. Doświadczenie zdobywał jako kolarz, potem trener i wychowawca młodych sportowców.

Od drugiej edycji Rodzinny Rajd Rowerowy, za zgodą pani Anny Krawczyk – żony pana Tadeusza – nosi jego imię. Pani Anna objęła też patronat nad imprezą, a wielką pomoc w organizację wnosi rodzina zmarłego. Przed startem każdego Rajdu spotykamy się przy grobie pana Tadeusza na sochaczewskim cmentarzu przy ulicy Traugutta. Wraz z rodziną zmarłego, komandorami i wiernymi uczestnikami Rajdu modlimy się za jego duszę – mówi koordynator imprezy Łukasz Gołębiowski. Tadeusz Krawczyk odszedł do Pana 5 listopada 2000 r. w wieku lat 68.

W tym roku będzie podobnie. Sam patron zapewne dumnie spogląda na peleton przemierzający trasy powiatu sochaczewskiego. Dlatego w tym roku nikogo nie może zabraknąć. Zapisy trwają do 10 sierpnia w sekretariacie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji ul. Olimpijska 3.  W rajdzie mogą wziąć udział turyści indywidualnie i grupowo (rodziny, grupy przyjaciół). Osoby poniżej 18 roku życia mogą zostać zapisane jedynie przez rodziców. Dzieci do lat 14 mogą wziąć udział w Rajdzie wyłącznie pod opieką dorosłych. Jest również możliwość pobrania wniosku ze stron:
www.maciejmalecki.pl , www.sochaczew.pl , www.mosir.sochaczew.pl,https://www.facebook.com/RodzinnyRajdRowerowySochaczew/ Skan zgłoszenia można także wysłać na adres:rajd.zapisy@interia.pl lub faxem na numer: 0-46 862-77-59.
Można również wniosek wysłać pocztą na adres MOSiR-u:
ul. Olimpijska 3,  96-500 Sochaczew.

 

 

Zobacz również: