Handcuffed

Policja zatrzymała dwóch mężczyzn, którzy najprawdopodobniej są odpowiedzialni za atak na dziennikarzy w Puszczy Białowieskiej – poinformowała Policja na swoim Twitterze. Zatrzymani to mieszkańcy powiatu białostockiego, którzy pracowali przy wycince drzew w Puszczy.

Jak poinformował rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku Tomasz Krupa, policja zatrzymała dwóch mężczyzn w wieku 22 i 47 lat.

Zatrzymani to mieszkańcy powiatu białostockiego, którzy pracowali przy wycince drzew w Puszczy. Pytany, czy są to pracownicy Lasów Państwowych, powiedział, że czynności z mężczyznami wciąż trwają i na razie nie wiadomo.

Do zdarzenia doszło – jak podają media – w sobotę przed południem, kiedy ekipa telewizji Polsat News realizowała materiał w Puszczy Białowieskiej. Jak podają media, do dziennikarzy podjechał samochód, z którego wysiadło dwóch mężczyzn. Jeden miał uderzyć operatora Polsatu w głowę i powalić go na ziemię, drugi zabrać kamerę.

Krupa powiedział, że ustalany jest też przebieg całego zdarzenia. Po incydencie operator trafił do szpitala na badania. Krupa poinformował, że na razie nie wiadomo, czy wyszedł.

PAP/IAR

 

Zobacz również: