Podłoga we wnętrzu jest czymś tak oczywistym, że nie zwraca się na nią szczególnej uwagi – po prostu się po niej chodzi! Odgrywa jednak ogromną rolę nie tylko użytkową, ale również estetyczną. Od jej rodzaju i koloru zależy ogólne wrażenie, a nawet nastrój panujący w pomieszczeniu. W jaki sposób wybrać tą najlepszą?

– Podłoga jest ważnym elementem wystroju wnętrza, dlatego zanim się na nią zdecydujemy, warto przemyśleć podstawowe, jednak istotne kwestie – wyjaśnia Joanna Frątczak, współwłaściciel firmy Parkiety z całego świata, mieszczącej się w Galerii Wnętrz Home Concept w Katowicach. – Odpowiedzmy sobie najpierw na pytania: czy w pomieszczeniu będzie ogrzewanie podłogowe, czy będą w domu zwierzęta, a następnie w jakim stylu oraz kolorystyce będą meble i wyposażenie.

Pomóc nam może architekt wnętrz, ale również samemu warto wybrać się więc do miejsca, które skupia pod jednym dachem największą liczbę firm specjalizujących się w sprzedaży podłóg. Takim miejscem jest katowickie Home Concept, znane z tego, że są tu one jednym z wiodących asortymentów.

– Kupując podłogi w salonie stacjonarnym można otrzymać coś więcej, niż tylko produkt najlepszej jakości – wyjaśnia Krzysztof Bułka, kierownik salonu Quercus, mieszczącego się w centrum wyposażenia wnętrz Home Concept w Katowicach.

Parkiet przed zakupem możemy tu zobaczyć, dotknąć, wybrać kolor i strukturę. Możemy też liczyć na konkretną pomoc.

–  Każdy nasz klient otrzyma wsparcie, zaczynając od doradztwa przy wyborze podłogi, poprzez profesjonalne pomiary powierzchni, a kończąc na jej montażu – wyjaśnia Krzysztof Bułka.

– Ponieważ poza sprzedażą nasza firma zajmuje się usługami związanymi z montażem podłóg, nasi klienci otrzymują kompleksową obsługę, a poza tym płacą mniejszy, bo 8-procentowy VAT – podkreśla Joanna Frątczak z firmy Parkiety z całego świata. – Tego nie zapewni żaden sklep internetowy.

Takie zakupy, połączone z profesjonalnym doradztwem i kompleksową obsługą gwarantują powodzenie inwestycji. W przypadku podłóg salon stacjonarny firmy działającej od wielu lat na rynku jest wciąż synonimem fachowości i rzetelności.

Home Concept to jedna z najnowocześniejszych galerii wnętrz w Polsce. W jednym miejscu zgromadzone są showroomy i salony firm oferujących produkty do salonów, sypialni, kuchni i łazienek oraz materiały wykończeniowe. To także kreatywna przestrzeń, w której można znaleźć wnętrzarskie inspiracje, poznać najnowsze trendy oraz stać się częścią społeczności skupiającej się wokół projektowania i designu oraz wymieniać się doświadczeniami. Zainteresowani mają możliwość uczestniczyć w spotkaniach z najlepszymi  specjalistami w branży, szkoleniach i prezentacjach nowatorskich rozwiązań oferowanych przez światowe marki. Ponieważ atutem tego miejsca jest kompleksowość obsługi, klienci mogą także liczyć na pełen wachlarz usług od projektowania i doradztwa, poprzez transport i montaż. Galerie Wnętrz Home Concept (www.homeconcept.pl) mieszczą się w Warszawie i Katowicach.

Zobacz również: