PAPIEŻ FRANCISZEK: Związki z Jezusem są niebezpieczne i szkodliwe

45

Papież Franciszek powiedział  do 33 000 katolików w Rzymie, że należy unikać za wszelką cenę, osobistych relacji z Jezusem Chrystusem: – Szukanie osobistego związku z Jezusem jest niebezpieczne i bardzo szkodliwe – stwierdził papież Franciszek, mając na myśli kontakty poza Kościołem.

Czym jednak wywołał wiele nieprzychylnych komentarzy na temat jego rzekomo kontrowersyjnej roli w Kościele katolickim. Pojawiły się też głosy, że jest antychrześcijańskim papieżem. To nie pierwsza i zapewne nie ostatnia tak  dyskusyjna wypowiedź. Wystarczy wspomnieć stosunek Franciszka do islamu i uchodźców.

Z kolei w zeszłym tygodniu papież Franciszek powiedział włoskiej gazecie La Repubblica, że ​​Stany Zjednoczone mają „zniekształconą wizję świata”, a Amerykanie muszą jak najszybciej powołać rząd światowy „dla własnego dobra”.

Tydzień wcześniej wezwał także do tworzenia „jednego rządu światowego” i „autorytetu politycznego”, twierdząc, że jest to potrzebne w celu zwalczania poważnych problemów, takich jak „zmiany klimatu”.

Udzielając z kolei wywiadu gazecie El Universo w Ekwadorze oświadczył, że Organizacja Narodów Zjednoczonych nie ma już wystarczającej siły i musi zastąpić ją światowy rząd, który „dla dobra ludzkości” uzyska pełną kontrolę nad światem.

Czyżby papież był kluczowym graczem w planie budowy nowego porządku światowego i odgrywał swą rolę w tym wielkim oszustwie? -pytają niektóre zachodnie media.

use

45 KOMENTARZE

 1. Ludzie, obejrzyjcie filmik, nie kierujcie sie samym artykulem. Juz jego tytul to totalna manipulacja!
  Chodzi o to, ze wg papieza nie mozna miec relacji z Jezusem POZA KOSCIOLEM, na wlasna reke, czyli chodzi o slynne przypadki ludzi „wierzacych niepraktykujacych”.
  Pozdrawiam.

  • Gdzie tu manipulacją? Nie ma znaczenia to, czy w kościele czy poza Kościołem. Chszescijanstwo przecież opiera się na wierzę w to, czego nauczał i co objawił Jezus Chrystus. Uważasz, że uczniowie Jezusa, którzy przecież żyli z Nim w bezposredniej relacji byli szkodliwi i niebezpieczni? Intencją Jezusa było m.in to, aby Chszescijanie myśleli samodzielnie i podejmowali decyzję w oparciu o jego nauki, oraz wolę Boga. Franciszek chce, aby Chszescijanie byli tępą masą, zarządzaną przez Kościół. To jest projekt anty-Boży i szkodliwy. Kościół to wierni, a nie klerycy. Pierwsze przykazanie mówi wyraźnie: Nie będziesz miał Bogów Cudzych przedemną. Skoro okazujesz wierność Franciszkowi bardziej niż Bogu to już sluzysz diablu.

   • Nie jestem fanem Franciszka, ale niestety, ten artykuł jest manipulacją. Tytuł brzmi „Związki z Jezusem są niebezpieczne i szkodliwe” czyli sugeruje już na samym początku, że Franciszek głosi herezję.

    Podczas gdy faktycznie robi kompletnie nic złego ani oderwanego od poprzedników – czyli namawia do udziału w kościele. To wszystko. Nie ma w tym nic złego. To tytuł i cały artykuł jest ohydną manipulacją. No i lekcją, że wszystkie media należy weryfikować. Nie ma czegoś takiego jak niezależna prasa. Są tylko grupy interesu, do których ta czy inna prasa należy, które chcą byśmy postrzegali rzeczywistość tak jak oni obie tego życzą.

    Kwestia czy żyjesz w zgodzie z naukami Chrystusa to osobna sprawa czy sam się modlisz czy jest to tylko w kościele i na pokaz. Twierdzenie jednak, że kościół jest całkowicie niepotrzebny, żeby kościół dąży do tego by Chrześcijanie byli tylko tępą masą… zagalopowałeś się. Tak, kościołowi łatwiej jest rządzić głupimi i naiwnymi. Robi biznes z wiary, stawia się w roli jedynego pośrednika, ale to mimo wszystko nie jest powód by kwestionować całkowicie jego istnienie. Pomaga krzewić chrześcijaństwo, podtrzymuje wspólnotę a papieże są następcami św. Piotra (że następcami często skrzywionymi, chorymi, głupimi, pazernymi etc etc etc) to już osobna sprawa.
    Kościół sam w sobie JEST dziełem Chrystusa. Kłamiesz twierdząc inaczej.
    Człowiek go wypaczył, ale to nie znaczy, że należy go niszczyć. Naprawić – tak, niszczyć – nie.

    • religia katolicka nie ma nic wspólnego z kościołem Chrystusa Pana, obecnie to żydo-masońska instytucja antychrysta nierządnica w czerwieni z Apokalipsy Jana !!! wszystkie religie są dziełem diabła, który w ten sposób manipuluje ludźmi i zniewala ludzkość !!!

    • „Kościół sam w sobie jest dziełem Chrystusa” – proszę o cytat z Biblii.
     Przypuśćmy, że masz rację ale na pewno nie chodzi tutaj o to by chodzić i płacić na tacę słuchając beznamiętnie recytującego księdza trzymającego ludzi „na siłę”. Wiedzę trzeba analizować i przedstawiać, dzielić się spostrzeżeniami, a nie opowiadać wyuczone regułki podane z „Biblioteki Watykanu”. To tak jak czytać instrukcję obsługi niekoniecznie rozumiejąc coś z tego ale postępować wg wskazówek „bo tak pisze i na pewno się uda”.
     Kościół jest miejscem gdzie zbiera się grupa podobnie myślących osób mogąc się organizować i dzielić spostrzeżeniami – nic tak nie buduje jak dzielenie doświadczeń. Jeżeli ksiądz tylko czyta wyłącznie Biblie to Kościół sam w sobie nie jest potrzebny bo moglibyśmy robić to w domu z rodziną na pewno wyciągając więcej owoców z tego niż siedząc w kościele „bo trzeba”.
     Problemem jest to, że dla większości obecnie Chrześcijan w Europe „Kościół” to przymus na pokaz i chodzenie „przez tradycję”, „co ktoś powie”, a nie dlatego gdyż ktoś sam zrozumiał pewne rzeczy i wybrał świadomie tą drogę.
     Chrześcijaństwo to nie jest Bóg czy kościół sam w sobie – są to wartości – drogowskaz kierunku w jakim mamy podążać wyszczególniający się „doświadczeniem” oraz poznaniem natury człowieka.
     Smutne jest to, że wielu myśli o religii jako o „zbawieniu duszy po śmierci” bojąc się „kary” dlatego ograniczają się z pewnymi wyborami, a tutaj przecież nie chodzi o to by się bać czegoś tylko by rozumieć dlaczego nie wolno tego robić bądź dlaczego trzeba tak postąpić.
     Niestety Łukasz ma rację – kościół dąży by ludzie byli tępą masą podążającą za tym co oni powiedzą.
     „Wierny musi być biedny, pokorny, nieangażujący się w politykę etc” – dlaczego ma być biedny ? dlaczego ma być posłuszny ? dlaczego nie ma angażować się w politykę?
     To kto ma angażować się w politykę skoro wierny nie może ? Idąc tym tokiem myślenia czy to właśnie kościół ma uprawiać politykę? Czy aby to nie jest niezgodne bo księża przecież też są wiernymi Boga, a nie jakimiś apostołami wysłanymi aby „rządzić”.
     Dlaczego biedny skoro sami hierarchowie w Watykanie żyją w przepychu ? Skoro Biskupi nawet w Polsce w małych miejscowościach mają domy, gosposie i za to nie płacą ?
     Dlaczego posłuszny ( komu ? Bogu czy im? Jeżeli Bogu to wystarczy Biblia ) ?
     Rząd Światowy ? Kościół Światowy ?
     Czyli wszystkie religie = „to sam0″ ? A gdzie ” nie będziesz miał Bogów cudzych przede mną ?”
     Czyli Bóg, Jezus, Allah, Kriszna, Budda etc etc etc etc = „To samo ale inaczej widziane” ?
     Jeżeli napiszesz „tak” to wszystkie nasze nauki są gówno warte gdyż Chrześcijan przez wieki uczyli aby byli dobrzy i nawracali słowem, a muzułmanie nawet mieczem – dwa oblicza jednej osoby zależne od nastroju ?
     Jeżeli dalej napiszesz „tak” – to wychodzi na to, że żadna religia nie jest potrzebna gdyż wyjdzie na to, że każdy sposób życia jest dobry i powinniśmy żyć z tym co nam serce podpowiada, a Bóg dawno przestał pisać nasze księgi zostawiając je nam obserwując z ciekawością gdzie zajdziemy na samym końcu.

     Piszesz, że tytuł to manipulacja, a zaraz, że „poza kościołem” – dla mnie dalej jedno i to samo.
     To tak jakby jakiś Pan Ziemski, mówił chłopu „tylko pracując u mnie na roli zarobisz na wykarmienie rodziny” sugerując, że gdyby osiadł gdzieś na odludziu uprawiając sam ziemię to już jej nie wykarmi.
     Nie potrzebujemy Pana, zarządu, marchewki i bata nad głową aby móc dobrze żyć – wystarczy Biblia i będąc gdziekolwiek możemy BYĆ CHRZEŚCIJANAMI! – Czy to na Ziemi czy to miliony lat świetlnych „od domu” gdzie dotrą pierwsi pionierzy.

     Dla tych co pozytywnie ocenią moją wypowiedź – nie czytałem Biblii, nie chodzę do kościoła przez to jak proboszcz zniechęcił mnie do przystąpienia do bierzmowania odsunąłem się od kościoła. Potrzebowałem lat by dostrzec „wiarę” z głęboko ludzkiej natury człowieka odkrywając potężne wartości w Chrześcijaństwie. Tak potężne, że zastanawiam się czy rzeczywiście on istnieje – czy może tysiące lat wcześniej ludzie odkrywali naszą naturę przelewając swoją mądrość w takiej formie aby zwłaszcza jak na tamte czasy ludzie je odkryli w sobie.
     Czy to ważne czy Bóg istnieje czy zostało to wymyślone przez człowieka chcącego odkryć „swój zarodek” ?
     Najważniejsze jest to, że została nam ukazana ścieżka wiodąca do dobrobytu oraz samodoskonalenia ludzkości – czy naprawdę musicie mieć wizję „życia po śmierci” by być dobrym, a nie wystarczy wam to „co zostawicie następnym pokoleniom” ?
     Wierzę, że jeżeli Bóg stworzył nas na swoje podobieństwo to nie tylko o wygląd mu chodziło ale także o duszę i umysł.
     Może Bóg jest bardziej ludzki niż wam się to wydawało ?
     Jeżeli tak to zastanówcie się jacy jesteście dumni, że wasze dzieci mimo, że się potykają to „wychodzą na ludzi”, a jeszcze bardziej gdy dzierżą te same ideały i wartości co Wy.
     Może jedyna różnica to taka, że jesteśmy krusi oraz chwilowi nie mogąc zgromadzić jako jednostka takiego doświadczenia gdyż zawsze z nowym pokoleniem gubimy tą cząstkę.
     Dlatego może powinniśmy skupić się nad tym co zrobić „dla następnego pokolenia”, a nie „jak trafić do raju” aby ludzkość mogła dosięgnąć cel, jaki Biblia nam okazała.
     Dodatkowo polecam Telewizję Idź Pod Prąd – może i Wy odkryjecie tam coś dla siebie co zmieni postrzeganie pewnych spraw – nie tylko tych duchowych, ale i tych ziemskich, które dzieją się wokół nas bez przerwy.

    • Querty, w artykule nie ma manipulacji. Franciszek wypowiada słowa niezgodne z nauka biblijna. Owszem, wazna jest spolecznosc do ktorej nalezymy o ile jest zdrowa, o ile osoba która ja prowadzi naucza według nauki Jezusa, ale by miec poznanie w tej kwestii sama musi zyc w spolecznosci z Bogiem – Jezusem. I na tym polega caly paradoks wypowiedzi Franciszka. Nie mozna przecież nauczac o kims kogo się nie zna, nie majac z nim spolecznosci. Czy Jezus nie powiedzial :przyjdzcie do mnie wszycy którzy spragnieni jestescie. Tak powiedział. A czy nie powiedział również, tylko on jest droga i brama. Nikt nie doznaje zbawienia dlatego ze przychodzi do kosciola i do niego należy. W liscie do Rzymian, 14 werset , 12 wiersz informuje nas: Tak wiec kazdy z nas, sam za siebie, zda rachunek Bogu. Czyli nie zbiorowo w Kosciele. Nie ma poznania Boga – Jezusa inaczej jak przez studiowanie Biblii i modlitwę, a modlitwa to osobista rozmowa z Bogiem. A więc również poza Kociołem

  • Tak to jest, jak się nie odróżnia Katolicyzmu od Chrześcijaństwa i nie widzi się, jak bardzo przez wieki siedlisko zła zwane KOŚCIOŁEM, wypaczyło nauki Jezusa, wykonując natomiast dzielnie zalecenia brutalnego, mściwego, zawistnego i pazernego BIBLIJNEGO BOGA!

  • I co to za różnica….. ja mam kontakt z JEZUSEM non stop i poza kościołem katolickim!!!! Papież jako dobry pasterz powinien bronić swoich owiec!!! A ten zdrajca co ROBI!!!
   Przeczytajcie to 2 Ks. kronik 19
   Prorok Jehu upomina króla Jozafata
   1 Król judzki, Jozafat, zdrów i cały wracał do Jerozolimy, do domu. 2 Wówczas wyszedł na jego spotkanie „Widzący” Jehu, syn Chananiego, i rzekł do króla Jozafata: Czy musisz wspomagać bezbożnego i miłować wrogów Pana? Przez to właśnie trwa nad tobą gniew Pański.
   MYŚLCIE LUDZIE!!! I Boga prościej o oświecenie waszych tępych mózgów!!!

  • Sam papierz polak doświadczał Boga, Jezusa poza kościołem i jak mu to zaszkodziło?! Nijak! ot co! Ten człowiek bredzi , i nie powininien zasiadać na Tronie Piotrowym

  • Przecież wszyscy wiedzą że chodzi o relacje poza kościołem. Słowa antychrysta Franciszka nikogo już nie dziwią – to dziecko diabła.

  • to nie manipulacja tylko poczatki masonskiego planu jak jest od bonaparte albo i wczesniej.bedzuesz niebawem wybierac.new workd order lub…..biblijny Chrystus.jaj Pan mowil jto nie jest ze mna ten jest przeciwko.muslimy sa czescia ich plany.by wiekszosc za tym poszla trzeba zrobic burdel w europie i ludzi przekonac.w sumie w dobie tej znieczulicy to bedzie proste.czytaj tez w gazecie wyborczej”diabel w watykanie” tez manipulacja? nie sadze….pozdro.M

 2. To co mówi papież jest niezgodne z Pismem Świętym, czyżby uważał się za mądrzejszego niż sam autor, któremu rzekomo służy?

  • w kosciele duzo jest niezgodnosci np kk wierzy ze po smierci jest zycie a w Pismie Swietym pisze ze jak bedzie paruzja to ludzie zmartwychwstaną i wtedy jedni pójdą do nieba albo piekla

 3. Idźcie śladami Jezusa, nauczyciela duchowego, który nauczał, że to Wy jesteście świątynią. Duchowy wymiar Jezusa to naturalne kierownictwo wewnętrzne oparte na wolności, jedności i miłości. Jezus zagarnięty przez kościół katolicki to religijna kontrola oparta na lęku , karze i nagrodzie, to Bóg mściwy(stary testament, patriarchat, hierarchia, prowadzenie mas)Nowy Testament to Jezus i Bóg miłosierny pozwalający popełniać błędy na drodze życia zwane przez kościół grzechami. Samodzielne czucie i myślenie jest drogą do ducha Jezusa…natomiast kościelne pranie mózgu to zło przykryte woalem dobra. Tu powierzchowne dobro zakrywa uprzedzenia rasowe, religijne, krzywdy historyczne, pedofilię dziecięcą etc. „Poezja kościoła” zagarnięta została od wielkich mistrzów duchowych na cele materialnego bogacenia się. Wystarczy czytać ukrytą prawdę między wierszami….czujcie Jezusa samodzielnie, bo żaden pośrednik nie istnieje…w epoce serca Kościół Katolicki upada… ludzie się budzą… Jezus żyje :)))

 4. Trzeba pamiętać że KOŚCIÓŁ to jest dar dla nas od JEZUSA abyśmy mogli w nim przebywać i wzajemnie się miłować. Kościół jest tam gdzie zbieramy się i na wzajem się miłujemy. Spowiadamy się i przyjmujemy Go do naszego serca. Jest w nas w tedy gdy nasze sumienie jest czyste pełne miłości i wybaczenia.
  Wtedy nas miłuje i obdarza wszelkimi dobrami – prześledźcie swoje życie a zobaczycie że te dary spływają.
  Nie próbujcie podporządkować JEZUSA dla swoich potrzeb a wprowadzajcie JEGO nauki w życie.

 5. Dobrze Papież powiedział, że bliskie relacje z Chrystusem poza Komunią, modlitwą i medytacją w przynależności Kościoła mogą być groźne. Przecież są ludzie, którzy nie wiedzą jak traktować Chrystusa i wiarę, przez co mogą sobie zaszkodzić swoim postępowaniem w życiu wiecznym. Wypowiedź Papieża odnosi się do wyznawców innej wiary bądź tzw. katolików niepraktykujących, którym brakuje odpowiedniej wiedzy na temat stosunków Bóg-człowiek. Znów jak zwykle pierwszy lepszy portal robi z Papieża heretyka. Jakbyście znali troszeczkę język włoski, to byście zrozumieli o co chodziło Papieżowi.

 6. Mam 2 pytania do redakcji. Czy wstawianie słow wyrwanych z kontekstu calej wypowiedzi, bo przypuszczam że cala przemowa Franciszka nie trwała 2 minuty, jest profesjonalnym podejściem do dziennikarstwa? Czy nie podanie źródła do całości, żeby kto chętny mogl skonfrontować tezy redakcji z całością wypowiedzi jest rzetelnym dziennikarstwem?

 7. Papiez mowi ze Dobra NowinA zostala powierzona ludziom ulomnym. KLAMSTWO!!! Zostal nam dany DUCH SWIETY w celu gloszenia, madrosc absolutna. Franciszek sluzy diablu aby zwiesc chrzescijan

 8. Swiety Pawel mial osobista relacje z Jezusem poza kosciolem. Czy byla ona „niebezpieczna I szkodliwa”, antychryscie??!!

 9. Każdy ma prawo do osobistej relacji z Bogiem, i z Chrystusem, nawet „poza kościołem”…. Przecież Chrystus nie odrzuci człowieka chcącego z nim porozmawiać.
  Niestety w Watykanie rządzi pedofilska mafia, która wywaliła poprzednika chcącego zrobić porządek… ten niby „chory” papież przecież ciągle ma się dobrze, natomiast kardynał, który miał być sądzony za pedofilię dziwnym trafem „się powiesił”… pewnie miał zacząć sypać… jak Lepper.

 10. Jak sie czyta te Wasze komentarze, to nie widomo czy to komunizm Wam tak zaszkodzil czy brak modlitwy i osobistej refleksji nad swym gadulstwem…

 11. zdziwiło mnie że są ludzie którzy mają trzeźwe myślenie i się bez ogródek wypowiadają , Jeden jest pośrednik miedzy, Jedynym Bogiem a człowiekiem , Chrystus Jezus .Zbawiciel Który oddał na golgocie swoją krew na przelanie za grzechy świata, ofiarę przebłagalną doskonałą i wieczną , bo on jako jedyny nie zgrzeszył . Kto w Niego wierzy nie zginie . Bo Jezus nie oddziela nas w swoim pośrednictwie od Boga ale kto zna Syna zna i Ojca , On łączy z Bogiem. 9. Bo jeśli ustami swoimi wyznasz że ,Jezus jest Panem ,i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg wzbudził go z martwych, zbawiony będziesz. 10.Albowiem sercem wierzy się ku usprawiedliwieniu, a ustami wyznaje się ku zbawieniu. List pawła do rzymian rozdział 10 werset 9 i dalej . Nie masz bowiem różnicy między Żydem a Grekiem , gdyż jeden jest Pan wszystkich, bogaty dla wszystkich, którzy go wzywają. Każdy bowiem, kto wzywa imienia Pańskiego, zbawiony będzie.14 Ale jak mają wzywać tego, w którego nie uwierzyli?A jak mają uwierzyć w tego , o którym nie usłyszeli?A jak usłyszeć, jeśli nie ma tego, który zwiastuje?……17. Wiara tedy jest ze słuchania, a słuchanie przez Słowo Chrystusa.
  By zostać zbawiony tylko tyle werset 9 z rozdziału 10 list Pawła do Rzymian , nie musisz nic więcej robić żadnych obrzędów , jakiegoś ludzkiego wymyślania ,to nie my się możemy wyratować, ukorzcie się przed bogiem , to Bóg nas zbawia od śmierci wiecznej a to dopiero początek , proście Ducha Świętego o oświecenie i naukę i czytajcie i słuchajcie Słowa Boże . Miejcie relacje z Jezusem Chrystusem ,każdy swoją , bo Jezus Chrystus Żyje tak jak Bóg Ojciec i Duch Święty i działa, a jak rożni są ludzie i nie ma dwóch takich samych tak i jest z relacjami , bliskością , znajomością między nami. Żyjmy każdy z osobna i wspólnie tj kościele w bliskości z Jezusem ,czytajmy Słowo Boże i łamcie w sobie ten opór do przebywania z Pismem Świętym bo jest ono dla każdego.

 12. Nie można być celowo poza Kościołem i jednocześnie wierzyć w Jezusa Chrystusa i liczyć przez to na zbawienie! Papież tutaj ma rację. Kościół Katolicki jest Jego Mistycznym Ciałem, oprócz wspólnoty formalnej jako instytucja jest wspólnotą duchową wszystkich z katolików w stanie łaski oraz tych poza Kościołem, którzy wiary katolickiej nie z własnej winy nie znają, a szukają Boga i żyją zgodnie z sumieniem naturalnym danemu każdemu człowiekowi. O tym właśnie mówi dogmat wiary: Poza Kościołem nie ma zbawienia (Extra Ecclesia nulla est salus!). Ci, którzy na własną rękę odrzucają założony przez Jezusa Kościół, odrzucają samego Chrystusa, bo Kościół to Chrystus, to Jego mistyczne Ciało! Ci, którzy nawiązują relację z Jezusem poza Kościołem nawiązują ją z Jezusem wymyślonym, na własne widzimisię. To nie jest ten sam Jezus, bo Jezus Chrystus pełnię prawdy o sobie mocą Ducha Świętego powierzył Kościołowi Katolickiemu!

  • katolickiemu? kościół założony przez Chrystusa? …. mówi dogmat wiary? a co mówi pismo św.? …. Masz wypisane w innych komentarzach. Warto zapoznać się z tym co Jezus mówił o innych mesjaszach podających nowe, swoje prawdy. Z tych powodów chrześcijanie podzielili się na różne kościoły.

 13. JESTEŚCIE ZA MAŁO ROZWINIĘCI DUCHOWO BY ZROZUMIEĆ FRANCISZKA . ON TO PRZEMÓWIŁ DO PRZEBUDZONYCH . JOSHUA – FAŁSZYWY JEZUS KTORY OSOBIŚCIE ROZMAWIAŁ Z JEZUSEM OSOBIŚCIE I POTRAFI WYŚWIETLAĆ HOLOGRAMY LUDZIOM KTÓRZY MYSLĄ ŻE ROZMAWIAJĄ Z JEZUSEM . JOSHUA JEST WŚRÓD NAS DLATEGO FRANCISZEK OSTRZEGA NAS PRZED KONTAKTEM BYŚMY NIE ZOSTALI ZWIEDZENI I WYKORZYSTANI . PRZEBUDZCIE SIĘ LUDZIE WTEDY ZROZUMIECIE WSZYSTKO . RZĄD ŚWIATOWY JEST KONIECZNOŚCIA JESTEŚMY OD JEDNEGO STWÓRCY . NIE MOŻE BYĆ PODZIAŁU NA KRAJE FLAGI I KOLOR . WSZYSCY SĄ RODZINĄ !!!

  • Przyjacielu. Paweł pisał: Ga 3:28: „Nie ma Żyda ani Greka, nie ma niewolnika ani wolnego, nie ma mężczyzny ani kobiety; wszyscy bowiem jedno jesteście w Chrystusie Jezusie.”
   Jak widzisz nie jesteśmy „jedno” w allachu czy czymś innym. Jedno jesteśmy w Jezusie panu naszym. Kto nie należy do ciała chrystusa nie może być z Nim jedno. Jedno stajemy się z Nim gdy staje się naszym PANEM. Panem przez wiarę.

 14. Autor nie przetłumaczył poprawnie … „these temptations can be dangerous and harmful”. Czyli takie pragnienia, pociągi, a nie kontakt indywidualny. I nie chodziło mu o brak kontaktu z samym Jezusem tylko o wierzących niepraktykujących.
  Aczkolwiek muszę przyznać ze bardzo nie podoba mi się jego zdanie jako, ze nie wyznaje Kościoła. Nie uważam siebie za katoliczkę. Kościół może kiefyś był miejscem zgromadzeń gdzie wspólnie wysławianie Boga ale obecnie tak nie ma. Jako dziecko chodziłam do szkoły katolickiej i msze które tam odprawiano a msze w jakimkolwiek innym kościele w Polsce to niebo a ziemia. Tam śpiewano piosenki, kazania nie były długie, monotonne i nie wypływał z nich wniosek „bójcie się Bóg was ukarze”. Niestety ale katolicyzm teraz polega tylko na straszeniu wiernych a ja nie chce wyznawać takiej religii. Poczytajcie Pismo Święte i to jest według mnie lepsze niż słuchać wykładów księdza, który sam święty nie jest, a po wyjściu będziecie niesamowicie znużeni. Przepraszam jeżeli kogoś obraziłam.

 15. Fitflop UK Beads

  Definitely believe that which you stated. Your favorite justification seemed to be on the web the simplest thing to be aware of. I say to you, I certainly get irked while people think about worries that they just do not know about. You managed to hit t…

 16. Nike Free 4 Mens

  Thank you a bunch for sharing this with all folks you actually recognise what you are speaking approximately! Bookmarked. Kindly also consult with my website =). We may have a link exchange arrangement among us!

 17. Manipulacja istnieje i jest ona związana z definicją słowa „Kościół”. W rozumieniu katolickim „Kościół” to także instytucja hierarchiczna. Tymczasem Jezus stworzył Kościół oparty na braterstwie. Jedno słowo, a różne znaczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ