PAPIEŻ FRANCISZEK: Związki z Jezusem są niebezpieczne i szkodliwe

33
34969

Papież Franciszek powiedział  do 33 000 katolików w Rzymie, że należy unikać za wszelką cenę, osobistych relacji z Jezusem Chrystusem: – Szukanie osobistego związku z Jezusem jest niebezpieczne i bardzo szkodliwe – stwierdził papież Franciszek, mając na myśli kontakty poza Kościołem.

Czym jednak wywołał wiele nieprzychylnych komentarzy na temat jego rzekomo kontrowersyjnej roli w Kościele katolickim. Pojawiły się też głosy, że jest antychrześcijańskim papieżem. To nie pierwsza i zapewne nie ostatnia tak  dyskusyjna wypowiedź. Wystarczy wspomnieć stosunek Franciszka do islamu i uchodźców.

Z kolei w zeszłym tygodniu papież Franciszek powiedział włoskiej gazecie La Repubblica, że ​​Stany Zjednoczone mają „zniekształconą wizję świata”, a Amerykanie muszą jak najszybciej powołać rząd światowy „dla własnego dobra”.

Tydzień wcześniej wezwał także do tworzenia „jednego rządu światowego” i „autorytetu politycznego”, twierdząc, że jest to potrzebne w celu zwalczania poważnych problemów, takich jak „zmiany klimatu”.

Udzielając z kolei wywiadu gazecie El Universo w Ekwadorze oświadczył, że Organizacja Narodów Zjednoczonych nie ma już wystarczającej siły i musi zastąpić ją światowy rząd, który „dla dobra ludzkości” uzyska pełną kontrolę nad światem.

Czyżby papież był kluczowym graczem w planie budowy nowego porządku światowego i odgrywał swą rolę w tym wielkim oszustwie? -pytają niektóre zachodnie media.

use

33 KOMENTARZE

 1. Ludzie, obejrzyjcie filmik, nie kierujcie sie samym artykulem. Juz jego tytul to totalna manipulacja!
  Chodzi o to, ze wg papieza nie mozna miec relacji z Jezusem POZA KOSCIOLEM, na wlasna reke, czyli chodzi o slynne przypadki ludzi „wierzacych niepraktykujacych”.
  Pozdrawiam.

  • Gdzie tu manipulacją? Nie ma znaczenia to, czy w kościele czy poza Kościołem. Chszescijanstwo przecież opiera się na wierzę w to, czego nauczał i co objawił Jezus Chrystus. Uważasz, że uczniowie Jezusa, którzy przecież żyli z Nim w bezposredniej relacji byli szkodliwi i niebezpieczni? Intencją Jezusa było m.in to, aby Chszescijanie myśleli samodzielnie i podejmowali decyzję w oparciu o jego nauki, oraz wolę Boga. Franciszek chce, aby Chszescijanie byli tępą masą, zarządzaną przez Kościół. To jest projekt anty-Boży i szkodliwy. Kościół to wierni, a nie klerycy. Pierwsze przykazanie mówi wyraźnie: Nie będziesz miał Bogów Cudzych przedemną. Skoro okazujesz wierność Franciszkowi bardziej niż Bogu to już sluzysz diablu.

   • Nie jestem fanem Franciszka, ale niestety, ten artykuł jest manipulacją. Tytuł brzmi „Związki z Jezusem są niebezpieczne i szkodliwe” czyli sugeruje już na samym początku, że Franciszek głosi herezję.

    Podczas gdy faktycznie robi kompletnie nic złego ani oderwanego od poprzedników – czyli namawia do udziału w kościele. To wszystko. Nie ma w tym nic złego. To tytuł i cały artykuł jest ohydną manipulacją. No i lekcją, że wszystkie media należy weryfikować. Nie ma czegoś takiego jak niezależna prasa. Są tylko grupy interesu, do których ta czy inna prasa należy, które chcą byśmy postrzegali rzeczywistość tak jak oni obie tego życzą.

    Kwestia czy żyjesz w zgodzie z naukami Chrystusa to osobna sprawa czy sam się modlisz czy jest to tylko w kościele i na pokaz. Twierdzenie jednak, że kościół jest całkowicie niepotrzebny, żeby kościół dąży do tego by Chrześcijanie byli tylko tępą masą… zagalopowałeś się. Tak, kościołowi łatwiej jest rządzić głupimi i naiwnymi. Robi biznes z wiary, stawia się w roli jedynego pośrednika, ale to mimo wszystko nie jest powód by kwestionować całkowicie jego istnienie. Pomaga krzewić chrześcijaństwo, podtrzymuje wspólnotę a papieże są następcami św. Piotra (że następcami często skrzywionymi, chorymi, głupimi, pazernymi etc etc etc) to już osobna sprawa.
    Kościół sam w sobie JEST dziełem Chrystusa. Kłamiesz twierdząc inaczej.
    Człowiek go wypaczył, ale to nie znaczy, że należy go niszczyć. Naprawić – tak, niszczyć – nie.

    • religia katolicka nie ma nic wspólnego z kościołem Chrystusa Pana, obecnie to żydo-masońska instytucja antychrysta nierządnica w czerwieni z Apokalipsy Jana !!! wszystkie religie są dziełem diabła, który w ten sposób manipuluje ludźmi i zniewala ludzkość !!!

  • Tak to jest, jak się nie odróżnia Katolicyzmu od Chrześcijaństwa i nie widzi się, jak bardzo przez wieki siedlisko zła zwane KOŚCIOŁEM, wypaczyło nauki Jezusa, wykonując natomiast dzielnie zalecenia brutalnego, mściwego, zawistnego i pazernego BIBLIJNEGO BOGA!

  • I co to za różnica….. ja mam kontakt z JEZUSEM non stop i poza kościołem katolickim!!!! Papież jako dobry pasterz powinien bronić swoich owiec!!! A ten zdrajca co ROBI!!!
   Przeczytajcie to 2 Ks. kronik 19
   Prorok Jehu upomina króla Jozafata
   1 Król judzki, Jozafat, zdrów i cały wracał do Jerozolimy, do domu. 2 Wówczas wyszedł na jego spotkanie „Widzący” Jehu, syn Chananiego, i rzekł do króla Jozafata: Czy musisz wspomagać bezbożnego i miłować wrogów Pana? Przez to właśnie trwa nad tobą gniew Pański.
   MYŚLCIE LUDZIE!!! I Boga prościej o oświecenie waszych tępych mózgów!!!

  • Sam papierz polak doświadczał Boga, Jezusa poza kościołem i jak mu to zaszkodziło?! Nijak! ot co! Ten człowiek bredzi , i nie powininien zasiadać na Tronie Piotrowym

  • Przecież wszyscy wiedzą że chodzi o relacje poza kościołem. Słowa antychrysta Franciszka nikogo już nie dziwią – to dziecko diabła.

 2. To co mówi papież jest niezgodne z Pismem Świętym, czyżby uważał się za mądrzejszego niż sam autor, któremu rzekomo służy?

  • w kosciele duzo jest niezgodnosci np kk wierzy ze po smierci jest zycie a w Pismie Swietym pisze ze jak bedzie paruzja to ludzie zmartwychwstaną i wtedy jedni pójdą do nieba albo piekla

 3. Idźcie śladami Jezusa, nauczyciela duchowego, który nauczał, że to Wy jesteście świątynią. Duchowy wymiar Jezusa to naturalne kierownictwo wewnętrzne oparte na wolności, jedności i miłości. Jezus zagarnięty przez kościół katolicki to religijna kontrola oparta na lęku , karze i nagrodzie, to Bóg mściwy(stary testament, patriarchat, hierarchia, prowadzenie mas)Nowy Testament to Jezus i Bóg miłosierny pozwalający popełniać błędy na drodze życia zwane przez kościół grzechami. Samodzielne czucie i myślenie jest drogą do ducha Jezusa…natomiast kościelne pranie mózgu to zło przykryte woalem dobra. Tu powierzchowne dobro zakrywa uprzedzenia rasowe, religijne, krzywdy historyczne, pedofilię dziecięcą etc. „Poezja kościoła” zagarnięta została od wielkich mistrzów duchowych na cele materialnego bogacenia się. Wystarczy czytać ukrytą prawdę między wierszami….czujcie Jezusa samodzielnie, bo żaden pośrednik nie istnieje…w epoce serca Kościół Katolicki upada… ludzie się budzą… Jezus żyje :)))

 4. Trzeba pamiętać że KOŚCIÓŁ to jest dar dla nas od JEZUSA abyśmy mogli w nim przebywać i wzajemnie się miłować. Kościół jest tam gdzie zbieramy się i na wzajem się miłujemy. Spowiadamy się i przyjmujemy Go do naszego serca. Jest w nas w tedy gdy nasze sumienie jest czyste pełne miłości i wybaczenia.
  Wtedy nas miłuje i obdarza wszelkimi dobrami – prześledźcie swoje życie a zobaczycie że te dary spływają.
  Nie próbujcie podporządkować JEZUSA dla swoich potrzeb a wprowadzajcie JEGO nauki w życie.

 5. Dobrze Papież powiedział, że bliskie relacje z Chrystusem poza Komunią, modlitwą i medytacją w przynależności Kościoła mogą być groźne. Przecież są ludzie, którzy nie wiedzą jak traktować Chrystusa i wiarę, przez co mogą sobie zaszkodzić swoim postępowaniem w życiu wiecznym. Wypowiedź Papieża odnosi się do wyznawców innej wiary bądź tzw. katolików niepraktykujących, którym brakuje odpowiedniej wiedzy na temat stosunków Bóg-człowiek. Znów jak zwykle pierwszy lepszy portal robi z Papieża heretyka. Jakbyście znali troszeczkę język włoski, to byście zrozumieli o co chodziło Papieżowi.

 6. Mam 2 pytania do redakcji. Czy wstawianie słow wyrwanych z kontekstu calej wypowiedzi, bo przypuszczam że cala przemowa Franciszka nie trwała 2 minuty, jest profesjonalnym podejściem do dziennikarstwa? Czy nie podanie źródła do całości, żeby kto chętny mogl skonfrontować tezy redakcji z całością wypowiedzi jest rzetelnym dziennikarstwem?

 7. Papiez mowi ze Dobra NowinA zostala powierzona ludziom ulomnym. KLAMSTWO!!! Zostal nam dany DUCH SWIETY w celu gloszenia, madrosc absolutna. Franciszek sluzy diablu aby zwiesc chrzescijan

 8. Swiety Pawel mial osobista relacje z Jezusem poza kosciolem. Czy byla ona „niebezpieczna I szkodliwa”, antychryscie??!!

 9. Każdy ma prawo do osobistej relacji z Bogiem, i z Chrystusem, nawet „poza kościołem”…. Przecież Chrystus nie odrzuci człowieka chcącego z nim porozmawiać.
  Niestety w Watykanie rządzi pedofilska mafia, która wywaliła poprzednika chcącego zrobić porządek… ten niby „chory” papież przecież ciągle ma się dobrze, natomiast kardynał, który miał być sądzony za pedofilię dziwnym trafem „się powiesił”… pewnie miał zacząć sypać… jak Lepper.

 10. Jak sie czyta te Wasze komentarze, to nie widomo czy to komunizm Wam tak zaszkodzil czy brak modlitwy i osobistej refleksji nad swym gadulstwem…

 11. zdziwiło mnie że są ludzie którzy mają trzeźwe myślenie i się bez ogródek wypowiadają , Jeden jest pośrednik miedzy, Jedynym Bogiem a człowiekiem , Chrystus Jezus .Zbawiciel Który oddał na golgocie swoją krew na przelanie za grzechy świata, ofiarę przebłagalną doskonałą i wieczną , bo on jako jedyny nie zgrzeszył . Kto w Niego wierzy nie zginie . Bo Jezus nie oddziela nas w swoim pośrednictwie od Boga ale kto zna Syna zna i Ojca , On łączy z Bogiem. 9. Bo jeśli ustami swoimi wyznasz że ,Jezus jest Panem ,i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg wzbudził go z martwych, zbawiony będziesz. 10.Albowiem sercem wierzy się ku usprawiedliwieniu, a ustami wyznaje się ku zbawieniu. List pawła do rzymian rozdział 10 werset 9 i dalej . Nie masz bowiem różnicy między Żydem a Grekiem , gdyż jeden jest Pan wszystkich, bogaty dla wszystkich, którzy go wzywają. Każdy bowiem, kto wzywa imienia Pańskiego, zbawiony będzie.14 Ale jak mają wzywać tego, w którego nie uwierzyli?A jak mają uwierzyć w tego , o którym nie usłyszeli?A jak usłyszeć, jeśli nie ma tego, który zwiastuje?……17. Wiara tedy jest ze słuchania, a słuchanie przez Słowo Chrystusa.
  By zostać zbawiony tylko tyle werset 9 z rozdziału 10 list Pawła do Rzymian , nie musisz nic więcej robić żadnych obrzędów , jakiegoś ludzkiego wymyślania ,to nie my się możemy wyratować, ukorzcie się przed bogiem , to Bóg nas zbawia od śmierci wiecznej a to dopiero początek , proście Ducha Świętego o oświecenie i naukę i czytajcie i słuchajcie Słowa Boże . Miejcie relacje z Jezusem Chrystusem ,każdy swoją , bo Jezus Chrystus Żyje tak jak Bóg Ojciec i Duch Święty i działa, a jak rożni są ludzie i nie ma dwóch takich samych tak i jest z relacjami , bliskością , znajomością między nami. Żyjmy każdy z osobna i wspólnie tj kościele w bliskości z Jezusem ,czytajmy Słowo Boże i łamcie w sobie ten opór do przebywania z Pismem Świętym bo jest ono dla każdego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ