Trzecia edycja Industrialnego Festiwalu Browarnictwa Chmiel Fest w Żyrardowie!

Po raz kolejny na poprzemysłowych halach dawnych Zakładów Lniarskich w Żyrardowie będziemy mogli degustować smaki piw regionalnych, rzemieślniczych czy domowych. Muzeum Lniarstwa w Żyrardowie przygotowuje się do zorganizowania III edycji Industrialnego Festiwalu Browarnictwa, który odbędzie się 29-30 września 2017 r. (piątek-sobota). Organizatorzy czekają na zgłoszenia od Wystawców do 8 września br.

Chmiel Fest to doskonała okazja do zapoznania się z kulturą, historią i współczesnym „światem” znanego wszystkim bursztynowego napoju. To także możliwość udziału w warsztatach, dyskusjach i konkursach będących wyśmienitą okazją do wymiany doświadczeń i luźnych konwersacji. Celem wydarzenia jest krzewienie kultury piwa i wiedzy na jego temat, prezentacja niszowych marek piwnych i niewielkich browarów oraz edukacja w zakresie odpowiedzialnego spożywania alkoholu.

Śladami ubiegłych lat na industrialnej przestrzeni Muzeum zaprezentują się wystawcy w trzech sektorach: browarów, gastronomii i food truck’ów. Każdy Wystawca z sektora browarów weźmie udział w otwartym konkursie na najlepsze piwo CHMIEL FEST 2017, w którym to konsumenci będą oceniać i wybierać zwycięzcę. Dodatkowo po raz pierwszy odbędzie się konkurs dedykowany Piwowarom domowym na Najlepsze Piwo Domowe Chmiel Fest 2017 (zgłoszenia do 31 sierpnia). Organizatorzy przygotowują także szereg atrakcji dla odwiedzających, w tym konkursy z nagrodami, warsztaty oraz koncerty. Wśród muzyki i pysznej strawy odwiedzający będą mogli oddać się radosnej celebracji jednego z najstarszych trunków na świecie.

Festiwal odbędzie się na przestrzeni dwóch dni (piątek 16:00-0:00 oraz sobota 14:00-0:00) w Muzeum Lniarstwa im. Filipa de Girarda w Żyrardowie. Wybór miejsca na tego typu wydarzenie także nie jest przypadkowe. Monumentalne postindustrialne przestrzenie Muzeum Lniarstwa w Żyrardowie są ściśle związane z ponad 180-latnią tradycją przemysłu lniarskiego. W budynku mieścił się niegdyś oddział drukarni żyrardowskich Zakładów Lniarskich, które już pod koniec XIX wieku stały się najpotężniejszą fabryką lnu ówczesnej Europy, a wyroby były znane i cenione na całym świecie. Pielęgnując pamięć świetności Zakładów Lniarskich oraz ciężkie warunki pracy robotników, Organizatorzy Chmiel Fest postanowili trywialnie stanąć na przekór historii oferując odwiedzającym rozrywkę i sposobność do odpoczynku po tygodniu pracy.

I edycja Chmiel Fest odbyła się 25-26 września 2015 r. w ramach obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa, a II Chmiel Fest hucznie rozpoczął weekend majowy 29-30 kwietnia 2016 r. Nasze wydarzenie co roku odwiedza kilka tysięcy osób, które mogą spróbować browarów rzemieślniczych i regionalnych. Na festiwalowej scenie do tej pory zagrali: NeoKlez, Rootzmans (finaliści 7 edycji Must Be The Music), Dikanda oraz Megitza Trio (półfinaliści VIII edycji programu Mam Talent).

Organizatorzy serdecznie zapraszają przedstawicieli browarnictwa rzemieślniczego, regionalnego, browarów restauracyjnych i domowych, a także innych chętnych do udziału w wydarzeniu w roli Wystawcy. Zgłoszenia można przesyłać w terminie do 8 września 2017 r. na maila events@muzeumlniarstwa.pl, telefon kontaktowy: 793 134 703.

Zobacz również: