Nocny Kochanek i „Zdrajcy metalu” na Rock Tower

VIII edycja Rock Tower, czyli płockiego święta muzyki rockowej, odbędzie się już za dwa tygodnie – 14 maja. Fani cięższych brzmień będą mieli okazję do wysłuchania występów siedmiu zespołów, w tym gwiazdy wieczoru – Nocnego Kochanka. A wszystko za jedyne 10 złotych.

Nocny Kochanek to jeden z nielicznych polskich zespołów metalowych, który traktuje muzykę oraz teksty z ogromnym dystansem do samych siebie oraz do wizerunku kojarzonego zazwyczaj z klasycznym heavy metalem. Słychać tutaj wyraźne inspiracje takimi zespołami jak Iron Maiden, JudasPriest, Helloween czy Black Sabbath. Teksty natomiast napisane są z dużym przymrużeniem oka, co nadaje całości niepowtarzalnego, wręcz groteskowego klimatu.

W jednym z wywiadów wokalista Krzysztof Sokołowski opowiada o powstaniu Nocnego Kochanka w następujący sposób: – Wszystko wyszło dosyć spontanicznie. Począwszy od jednego utworu nagranego trzy lata temu na potrzeby produkcji „Zemsta Faraona”. Ludzie sami oczekiwali od nas wydawania utworów na podobieństwo „Minerału”, który nagraliśmy jeszcze jako NightMistress. Stworzyliśmy zatem osobny projekt, będący alter ego naszego matczynego zespołu.

Grupa odwiedzi Płock w ramach trasy koncertowej „Zdrajcy Metalu Trasa 2017” promującej ich najnowszy album pt. „Zdrajcy metalu”. Wydawnictwo to zawiera 12 melodyjnych utworów nawiązujących do twórczości klasyków heavy metalu. Teksty – często dwuznaczne – napisane są z ogromną dawką dystansu do subkultury metalowej.

Rock Tower odbędzie się 14 maja w Ogródku MZOS przy Pl. Dąbrowskiego 2a, w ramach XIX Pikiniku Europejskiego. Koncerty rozpoczną się o godzinie 16.00. Bilety w cenie 10 zł można nabyć w Bileterii POKiS (ul. Tumska 9a) oraz na www.pokis.infoserw.pl.

 

Zobacz również: