Na 3 miesiące do aresztu trafił mężczyzna podejrzany o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Jak ustalili zgorzeleccy policjanci sprawca wszedł do jednego ze sklepów na terenie Bogatyni i grożąc nożem skrępował taśmą samoprzylepną pracownicę sklepu, po czym zabrał kasetkę z pieniędzmi oraz telefon komórkowy i oddalił się. Na szczęście pokrzywdzona zdołała się uwolnić i powiadomić o wszystkim Policję. Zatrzymanemu grozi teraz kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.
Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu i Komisariatu Policji w Bogatyni, w wyniku podjętych działań, zatrzymali 32-letniego mężczyznę, podejrzanego o dokonanie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia na terenie Bogatyni.
Jak ustalili policjanci 22 kwietnia br. w godzinach popołudniowych sprawca wszedł do jednego ze sklepów na terenie Bogatyni pod pozorem zrobienia zakupów. W pewnym momencie wyciągnął nóż informując pokrzywdzoną o napadzie. Następnie zmusił kobietę do wejścia na zaplecze, po czym taśmą samoprzylepną skrępował jej ręce, nogi oraz usta. Napastnik zabrał kasetkę z pieniędzmi z kasy fiskalnej oraz telefon komórkowy i wyszedł ze sklepu.
Pokrzywdzona zdołała uwolnić się i powiadomić Policję. Kobieta nie doznała żadnych obrażeń ciała.
Pracownica sklepu dokładnie opisała wygląd podejrzanego. Funkcjonariusze, którzy zajęli się tą sprawą szybko ustalili, namierzyli i zatrzymali na terenie Zgorzelca mężczyznę podejrzanego o dokonanie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia.
Sprawcą okazał się 32-letni mieszkaniec Chorzowa, który miesiąc wcześniej, również na terenie Bogatyni, dokonał kradzieży pieniędzy, tabletu oraz różnych drobnych rzeczy z mieszkania zajmowanego przez pracowników jednej z firm.
Na wniosek Policji i Prokuratury, sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na 3 miesiące. Za dokonanie rozboju z użyciem noża 32-latkowi grozi kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.
(KWP we Wrocławiu / mg)