fot. Policja

iałostoccy policjanci zatrzymali 34-latkę. Z ustaleń mundurowych wynika, że kobieta pracując w jednym z zakładów pogrzebowych w Białymstoku przywłaszczyła około 30 tysięcy złotych, fałszowała podpisy i niszczyła dokumentację. Teraz jej dalszym losem zajmie się sąd.

22 marca policjanci z Referatu Operacyjno-Rozpoznawczego Komisariatu IV Policji w Białymstoku zatrzymali 34-latkę podejrzaną o przywłaszczenie znacznej kwoty pieniędzy, fałszowanie podpisów i niszczenie dokumentów. Białostoczanka pracowała na stanowisku księgowej w jednym z białostockich zakładów pogrzebowych. Jak ustalili funkcjonariusze, 34-latka od 2012 roku usunęła umowę sprzedaży trumny i dokumentację usług pogrzebowych, a także podrabiała podpisy. W taki sposób przywłaszczyła łącznie około 30 tysięcy złotych na szkodę właściciela zakładu.

Kobieta noc spędziła w policyjnym areszcie, a następnego dnia została doprowadzona do prokuratury, gdzie usłyszała zarzuty. Wobec podejrzanej zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru. Grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Białymstoku / mw)