Policjanci odnaleźli 12-letnią Amelię z Golczewa (woj. zachodniopomorskie) i zatrzymali sprawców jej porwania. Wśród nich jest osoba, która była notowana za przestępstwa seksualne. Sprawcy spontanicznie wciągnęli dziewczynkę do samochodu. Nie było to planowane działanie. Życiu nastolatki nic już nie zagraża, obecnie przebywa w szpitala.
 Zachodniopomorscy policjanci odnaleźli zaginioną 12-latkę z powiatu kamieńskiego, która nie wróciła do domu od koleżanki. Zgłoszenie w tej sprawie funkcjonariusze przyjęli przed godziną 21.00 od rodziców dziecka. Dzięki ogłoszonemu w jednostce alarmowi, o zaginięciu wiedzieli wszyscy policjanci, także ci, którzy nie byli na służbie. I to właśnie funkcjonariusze wracający ze szkolenia specjalistycznego w Szczytnie odnaleźli zaginioną. Wskazali też kierunek dalszych działań.
W związku z tą informacją  natychmiast powłoany został Sztab w skład, którego wchodzili doświadczeni policjanci zajmujący się poszukiwaniami. Do działań zaangażowano również policyjny śmigłowiec oraz psy tropiące. Poszukiwania były niezwykle trudne. Pora nocna i teren leśny, na którym doszło do uprowadzenia, wymagały podjęcia przez policjantów specjalistycznych działań przy użyciu odpowiedniego sprzętu. W akcji brali także udział funkcjonariusze ze Straży Granicznej i OSP. Zaangażowali się także okoliczni mieszkańcy.

W kulminacyjnym punkcie poszukiwań w działaniach  udział  brało 350 funkcjonariuszy z garnizonu zachodniopomorskiego. Kluczowym momentem było ogłoszenie alarmu w jednostce. Dzięki temu o poszukiwaniach dowiedzieli się wszyscy policjanci, także ci, którzy w tym momencie byli poza służbą. W ten sposób w działania poszukiwawcze włączyli się funkcjonariusze, którzy wracali ze szkolenia specjalistycznego w Szczytnie. Mieli opis zaginionej dziewczynki oraz podejrzanego samochodu, który wkrótce zauważyli i podjęli próbę jego zatrzymania. Kierowca próbował staranować policjantów i wjechał w las. Po kilkuset metrach porzucił auto. Funkcjonariusze podjęli pościg. W samochodzie odnaleźli zaginioną dziewczynkę. Dziecko jest pod opieką  lekarzy w szpitalu.

Nad ranem zostały zatrzymane trzy osoby, które mają związek z tą sprawą. Prokuratura prowadzi teraz czynności, które pozwolą na wyjaśnienie wszelkich szczegółów związanych z tym zdarzeniem.

Szef zachodniopomorskich policjantów składa serdeczne podziękowania wszystkim służbom biorącym udział w poszukiwaniu dziecka i zatrzymaniu sprawców. Jesteśmy także bardzo wdzięczni lokalnej społeczności za zaangażowanie  i pomoc w  odnalezieniu 12- latki.

KWP w Szczecinie / dm