Policjanci z jeleniogórskiej drogówki zatrzymali 81–letniego obywatela Włoch, który był poszukiwany w swoim kraju od 2001 roku do odbycia kary pozbawienia wolności za oszustwa finansowe. Mężczyzna wpadł w ręce funkcjonariuszy podczas zdarzenia na parkingu, gdzie cofając uszkodził inny pojazd. Został zatrzymany, a następnie tymczasowo aresztowany.
Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 81-letniego obywatela Włoch, który był poszukiwany na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 8 lat i 3 miesięcy za oszustwa finansowe we Włoszech.
Mężczyzna wpadł w ręce funkcjonariuszy po tym, jak policjanci jeleniogórskiej drogówki pojechali na jeden z parkingów w Jeleniej Górze, gdzie doszło do zdarzenia. Na miejscu okazało się, że kierujący pojazdem marki ford scorpio, cofając uderzył w inny zaparkowany pojazd. Po wylegitymowaniu, kierującym fordem okazał się 81-letni obywatel Włoch, mieszkający w Polsce.
W trakcie czynności policjanci ustalili, że mężczyzna ten poszukiwany jest na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania wydanego przez Włochy w celu ekstradycji, gdyż ma on do odbycia karę pozbawienia wolności. 81-latek ukrywał się przed włoskim wymiarem sprawiedliwości ponad 15 lat.
Mężczyzna został zatrzymany, a następnie tymczasowo aresztowany. Po uzupełnieniu dokumentacji sąd podejmie decyzję w sprawie jego ekstradycji.
KWP we Wrocławiu / ig